Česky English

Úvodní stránka Aktuality Ze Země na Měsíc: vzdělávací cesta vesmírem na podzimním učitelském workshopu ESA

Ze Země na Měsíc: vzdělávací cesta vesmírem na podzimním učitelském workshopu ESA

16.10.2018

Ze Země na Měsíc: vzdělávací cesta vesmírem na podzimním učitelském workshopu ESA

Během Světového kosmického týdne na počátku tohoto měsíce padesát učitelů základních a středních škol z různých členských zemí a spolupracujících států ESA sdílelo své zkušenosti a nechalo se inspirovat vesmírem na podzimním učitelském workshopu ESA.

Workshop představil učitelům praktické třídní aktivity a školní projekty, které využívaly různá vesmírná témata pro přístup k subjektům STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics). Učitelé měli možnost potkat experty ESA a dozvědět se mnoho nového o současném výzkumu kosmu, budoucích průzkumných misích ESA a rozvíjejících se technologiích. Stejně jako o tom, kterak družice ESA pro dálkový průzkum Země monitorují naši planetu.

Poslední den workshopu se učitelé vydali na cestu vesmírem tím, že se zúčastnili dne otevřených dveří ESA 2018. Ten se uskutečnil ve středisku ESA ESTEC (European Space Research and Technology Centre) v nizozemském Noordwijku. Během dne otevřených dveří měli učitelé unikátní příležitost navštívit testovací centrum, kde procházejí družice nezbytnými předstartovními zkouškami. Navíc se potkali s kosmonauty ESA Paolem Nespolim, Thomasem Reiterem a André Kuipersem.

ESA hodlá i nadále podporovat učitele novými nápady a zdroji k inspiraci a povzbuzení studentů věnovat se STEM, a to za použití vesmíru coby silného vzdělávacího kontextu.

Další informace jsou k dispozici na portálu Evropské kosmické agentury (ESA).

Autor: Tomáš Přibyl   |   Sekce: Aktuality   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.