Česky English

Úvodní stránka Aktuality Závěrečné přípravy k vypuštění družice ESAIL

Závěrečné přípravy k vypuštění družice ESAIL

10.7.2019

Závěrečné přípravy k vypuštění družice ESAIL

Mikrodružice ESAIL, která byla vyvinutá v rámci programu ESA zaměřeného na sledování námořního provozu, prochází finálními zkouškami před startem.

Družice ESAIL nyní úspěšně dokončila testování vlivu podmínek kosmického prostředí. Pětitýdenní kampaň proběhla ve specializovaném zařízení Centre Spatial de Liège v Belgii.

Družice byla vystavena mechanickým vibracím simulujícím sílu startu kosmické rakety. Následovalo působení extrémních teplot a vakua. Tedy takových podmínek, v nichž bude družice pracovat na nízké oběžné dráze Země.

Vyklopené byly i sluneční panely a antény, aby bylo garantováno, že jejich mechanismus bude plnit svoji funkci i po mechanických a teplotně-vakuových testech.

Družice ESAIL bude vypuštěna v září na slunečně-synchronní oběžnou dráhu ve výšce více než 500 km na prvním sdíleném letu rakety Vega z evropského kosmodromu Kourou (stát Francouzská Guayana).

ESAIL partnerský projekt ESA, který realizuje společně s kanadským operátorem exactEarth, Lucemburskou kosmickou agenturou a dalšími agenturami členských zemí ESA.

Partnerské projekty se zaměřují na vývoj udržitelných systémů, a to v celé šíři: od návrhu až po ověření na oběžné dráze.

Další informace jsou k dispozici na portálu Evropské kosmické agentury (ESA).

Autor: Tomáš Přibyl   |   Sekce: Aktuality   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.