Česky English

Úvodní stránka Aktuality Zapojte se do výběrových řízení na zpracování studií pro potřeby ESA!

Zapojte se do výběrových řízení na zpracování studií pro potřeby ESA!

17.8.2011

Zapojte se do výběrových řízení na zpracování studií pro potřeby ESA! Evropská kosmická agentura (ESA) prostřednictvím svého informačního systému veřejných zakázek (EMITS) průběžně vypisuje výběrová řízení na dodávku služeb a nejrůznějších komponent nezbytných k realizaci svého kosmického programu. Mezi poptávané služby patří například i zpracování studií. Základní informace o dvou z aktuálně poptávaných - č. AO6884, studie proveditelnosti s názvem „Monitoring, predikce a varování před sesuvy a poklesy půdy postihující dopravní infrastrukturu“ a č. AO6703, studie o asistovaných operacích pro vesmírné mise, uvádíme níže.

Výběrové řízení Evropské kosmické agentury (ESA) č. AO6884 na zpracování studie proveditelnosti s názvem „Monitoring, predikce a varování před sesuvy a poklesy půdy postihující dopravní infrastrukturu“.

ESA vypsala v rámci programu ARTES 20, jehož se Česká republika účastní, výběrové řízení na zpracování studie proveditelnosti s názvem „Monitoring, predikce a varování před sesuvy a poklesy půdy postihující dopravní infrastrukturu“.

Cílem této studie je posoudit možnosti využití kosmických technologií při předvídání sesuvů a poklesů půdy, které mohou poškodit dopravní infrastrukturu, ohrozit uživatele infrastruktury i přepravovaný náklad, případně přerušit provoz a na snížení ohrožení dopravní infrastruktury v důsledku těchto jevů. Studie by měla být zaměřena na zvýšení bezpečnosti především silniční a železniční infrastruktury.

Studie by měla mj. zodpovědět následující:

  • posouzení proveditelnosti a životaschopnosti poskytování různých typů služeb (předvídání, kdy k sesuvům či poklesům dojde, pravděpodobnost ohrožení dopravní infrastruktury, upozornění odpovědných orgánů atp.)
  •  sledování životního prostředí v okolí dopravní infrastruktury za účelem sběru dat pro predikční modely
  • aj.

Cena za zpracování studie se musí pohybovat v rozmezí 200 – 500 tis. EUR. Nabídky na zpracování této studie je možné podat nejpozději do 11. října 2011.

Více informací, zadávací dokumentaci atp. najdete na adrese:

http://emits.esa.int/emits/owa/emits_online.showao?actref=11.1AA.04&type=mail

Výběrové řízení Evropské kosmické agentury (ESA) č. AO6703 na zpracování studie o asistovaných operacích pro vesmírné mise.

ESA vypsala prostřednictvím svého systému na zadávání veřejných zakázek EMITS výběrové řízení na zpracování studie s názvem „Study on assisted surgery for space exploration“. Hlavním cílem studie je rozvoj medicínských technologií a postupů potřebných pro kosmické mise, ale i pro pozemní aplikace. Výsledky poskytnou konsolidovaný přehled asistované chirurgie pro vesmírné aplikace a podrobná doporučení pro klíčové oblasti, jako je robotika, telekomunikace, vizualizace atp.

Více informací, zadávací dokumentaci atp. naleznete na adrese:

http://emits.esa.int/emits/owa/emits_online.showao?actref=09.197.49&type=mail

Cena za zpracování studie se musí pohybovat v rozmezí 100 – 200 tis. EUR. Nabídky na zpracování této studie je možné podat nejpozději do 31. října 2011.

 

 

 

 

Autor: Ondřej Šváb   |   Sekce: Aktuality   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril