Česky English

Úvodní stránka Aktuality Vyhodnocení regionálního kola soutěže ESNC 2015

Vyhodnocení regionálního kola soutěže ESNC 2015

9.12.2015

Vyhodnocení regionálního kola soutěže ESNC 2015

Technologické centrum AV ČR a Ministerstvo dopravy pořádaly dne 1.12.2015 již druhý ročník konference Gate2Space s podtitulem Zapojení českých subjektů do kosmických aktivit. V průběhu zahájení konference se také uskutečnilo slavnostní vyhlášení výsledků českého regionálního kola soutěže ESNC (European Satellite Navigation Competition), což je mezinárodní soutěž nápadů zaměřených na využití družicových navigačních systémů v nejrůznějších oblastech lidské činnosti.

V letošním již 12. ročníku soutěže, ve kterém se účastnilo 24 regionálních partnerů, bylo podáno celkem 515 nápadů ze 40 zemí (7 nápadů podáno v ČR). První cenu v rámci regionálního kola soutěže ESNC 2015 pak získal pan Ladislav Bartuška s projektem ochrany letiště před biologickými narušiteli pomocí dronů.

Vítěz regionálního kola soutěže ESNC 2015, p. Ladislav Bartuška přebírající hlavní cenu

V prvním bloku prezentací Gate2Space představilo Technologické centrum aktivitu ESA TT Broker, jejíž cílem je zprostředkovat zapojení českých subjektů do spolupráce s ESA. V dalších prezentacích byla představena např. aktivita agentury CzechInvest ESA BIC Praha, která má zajišťovat podporu začínajícím firmám v oblasti kosmických aktivit.

 Ondřej Šváb (MD) při úvodním slovu konference

Druhý blok prezentací představoval především ukázky dobrých praxí dodavatelů kosmických řešení, kteří již spolupráci v této oblasti zahájili, účastníci vyslechli také informace o rámcovém programu EU pro vědu a výzkum Horizont 2020 a jeho výzvy pro účast v oblasti Space. Zástupce agentury GSA na závěr konference informoval o aktivní spolupráci s českými podniky s výhledem do budoucna.

Více informací o souteži ESNC naleznete zde.

Doplňující informace ke konferenci Gate2Space naleznete společně s prezentacemi z akce na stránkách Technologického centra AV ČR.

Autor: Václav Nesládek   |   Sekce: Mezinárodní soutěže | Aktuality   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Související články
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.