Česky English

Úvodní stránka Aktuality Vyhlášení vítězů regionálního kola soutěže „European Satellite Navigation Competition 2011“ pro Prahu/Českou republiku

Vyhlášení vítězů regionálního kola soutěže „European Satellite Navigation Competition 2011“ pro Prahu/Českou republiku

2.11.2011

Vyhlášení vítězů regionálního kola soutěže „European Satellite Navigation Competition 2011“ pro Prahu/Českou republiku Mezinárodní soutěž "European Satellite Navigation Competition“ (ESNC) - dříve známá jako Galileo Masters - je zaměřena na ideové návrhy/projekty týkající se využití družicových navigačních systémů v nejrůznějších oblastech lidské činnosti Vítězný návrh pražského regionu Vladimíra Vejvody ze společnosti PRINCIP a.s. s projektem MEFID (Mobile Epileptic Fit Detector) se umístil na 3. místě.

Soutěž je pořádána od roku 2004 a účastní se jí více než 20 regionů z celého světa. Cílem soutěže je posílit aktivní vztah odborné i široké veřejnosti ke globálním družicovým navigačním systémům. Hlavním pořadatelem ESNC je z pověření bavorské zemské vlády „Anwendungszentrum GmbH Oberpfaffenhofen“ a české Ministerstvo dopravy je pověřeno organizací regionálního kola soutěže.

Mezinárodní prezentace výsledků všech regionálních kol a vyhlášení nejlepšího návrhu inovativního využití systému družicové navigace se uskutečnilo dne 19. října 2011 v Mnichově. Celkovým vítězem soutěže se pro rok 2011 stala společnost „Making Virtual Solid“ z USA. Hlavní cenu ve výši 20 000,- € a titul „Mistr Galileo 2011“ získala tato společnost za navigační systém prostřednictvím vodicí červené čáry, která se promítá přímo na čelní sklo automobilu

Společně s návrhem z Hesenska se na třetím místě umístil vítězný návrh pražského regionu Vladimíra Vejvody ze společnosti PRINCIP a.s. s projektem MEFID (Mobile Epileptic Fit Detector) – přenosná dálková jednotka, která může pomoci zachránit život rychlým předáním zprávy o zjištěných příznacích hrozícího epileptického záchvatu u dětských pacientů.

Obr.  Vítěz pražského regionu Vladimír Vejvoda při předávání ceny

V rámci regionálního kola ESNC 2011 pro Prahu/Českou republiku byly předložené návrhy vyhodnoceny s těmito výsledky (pořadí finalistů):

  1. MEFID (Mobile Epileptic Fit Detector) – návrh podala společnost PRINCIP a.s.
  2. TLIGS - Train Logistic and Integration GNSS Systém – návrh podala společnost Immobiliser Central Europe, s.r.o.
  3. Optimization of transport in agriculture – návrh podala Universita obrany Brno
  4. Using Galileo for organization, running and securing of regional transport and related integrated transport systems with cordial railroad – návrh podala společnost Krkonošské metro, o. s.
  5. Airport Emergency Management (AEM) – návrh podal Branislav Krošlák, Kladno 

Podrobnější informace o průběhu soutěže najdete na adrese
http://www.galileo-masters.eu/index.php?anzeige=home-winner11-3.html 

Autor: Václav Šimice   |   Sekce: Aktuality   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril