Česky English

Úvodní stránka Aktuality V Itálii byl zahájen provoz řídícího střediska evropského navigačního systému Galileo

V Itálii byl zahájen provoz řídícího střediska evropského navigačního systému Galileo

16.1.2011

V Itálii byl zahájen provoz řídícího střediska evropského navigačního systému Galileo Italská společnost Telepazio slavnostně zahájila provoz kontrolního centra evropského satelitního systému Galileo

V Itálii byl zahájen provoz řídícího střediska evropského navigačního systému Galileo

GCC image

(foto zdroj: ESA)

Italská společnost Telespazio v prosinci 2010 formálně zahájila provoz řídícího střediska evropského globálního družicového navigačního systému Galileo. Centrum je dislokováno ve střední Itálii 130 km východně od Říma ve městě Fucino, region Abruzzo. Při řízení systému Galileo bude spolupracovat s druhým obdobným střediskem, které bylo vybudováno v německém Oberpfaffenhofen (v blízkosti Mnichova) a v konečné fázi bude mít na starosti řízení celého vesmírného segmentu systému Galileo, tedy okolo 30 družic. Zároveň bude garantovat kvalitu signálu pro koncové uživatele navigačního systému.

Slavnostního ceremoniálu se zúčastnil místopředseda Evropské komise Antonio Tajani, zástupci italské vlády, Evropské kosmické agentury, Italské vesmírné agentury, Německého vesmírného centra a dalších.

Středisko se rozkládá na rozloze více než 5000 m2 a po plném provozu bude obsluhováno více než 100 pracovníky. Úkolem centra bude přenos signálu k satelitům a řízení kvality navigačních služeb pro konečné zákazníky. Bude z něj možné kontrolovat oběžnou dráhu všech satelitů a zároveň spravovat síť asi 40 pozemních stanic po celém světě.

Evropský projekt globálního družicového navigačního systému Galileo by měl být uveden do provozu v roce 2014 a jeho největší uplatnění se očekává především pro navigaci v silniční, železniční, letecké a námořní dopravě. Dále se pak jeho využití očekává např. v zemědělství, telekomunikacích, kartografii, nebo při vyhledávání ložisek nerostných surovin a těžbě.

 

Více informací o této události na http://www.esa.int/esaNA/SEM4JMSRJHG_index_0.html.

Sekce: Aktuality   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.