Česky English

Úvodní stránka Aktuality Upozornění pro média: ESA na aerosalónu ve Farnborough

Upozornění pro média: ESA na aerosalónu ve Farnborough

9.7.2012

Upozornění pro média: ESA na aerosalónu ve Farnborough ESA se zaměří na zdůraznění klíčových rolí, které dnes hrají kosmické aktivity v našem rychle se měnícím světě. Stane se tak v „Kosmické zóně“ (Space Zone): velmi populární části mezinárodní letecko-kosmické přehlídky ve Farnborough, která otevře své brány od 9. do 15. července.

ESA bude v Kosmické zóně společně s britskou UKSA (UK Space Agency), italskou kosmickou agenturou ASI a ruskou kosmickou agenturou Roskosmos prezentovat sérii aktivit. Jejich cílem je přivést k jednomu stolu klíčové hráče, kteří budou prezentovat to, jakým způsobem kosmické aktivity přispívají ke konkurenceschopnosti a růstu v časech nebývalých ekonomických výzev.

Expozice ESA navíc zdůrazní to, jak kosmické aktivity posouvají hranice našich znalostí, podporují inovace a konkurenceschopnost Evropy a vytvářejí technické novinky stejně jako nové obory podnikání a pracovní místa.

Kosmická zóna je organizována ADS. To je britská obchodní organizace zastřešující letecký, obranný a kosmický průmysl.

Pátek 13. července bude speciálním dnem budoucích příležitostí pro studenty; pro nejširší veřejnost jsou pak určeny sobota 14. července a neděle 15. července.

 

Hlavní události v Kosmické zóně

 

Úterý 10. července, 11:00–12:30: konference Kosmický den

UKSA bude hostitelem konference představitelů vlád, kosmických organizací a kosmického průmyslu, která se zaměří na pokračování vývoje britského, evropského a mezinárodního kosmického sektoru a výhledy setkání výboru ESA na ministerské úrovni. To bude kritickým mezníkem pro rozhodování o budoucích evropských kosmických aktivitách, přičemž se uskuteční koncem letošního roku.

Mezi přednášejícími bude David Willetts (britský ministr pro univerzity a vědu), Francesco Profumo (italský ministr vzdělávání, univerzit a výzkumu a předseda výboru ESA na ministerské úrovni), Jean-Jacques Dordain (generální ředitel ESA), Vladimir Popovkin (generální ředitel ruské Federální kosmické agentury), Enrico Saggese (prezident italské kosmické agentury ASI), David Williams (výkonný ředitel UKSA) a Andy Green (spolupředseda britské Rady pro kosmické aktivity a ředitel společnosti Logica).


Čtvrtek 12. července, 10:30–12:40: Agenda pro kosmický rozvoj – dohnat a předehnat!

V roce 2010 oznámil britský průmysl ambiciózní plán vytvořit do roku 2030 odvětví mající roční obrat 40 mld. liber, které by navíc přineslo sto tisíc nových pracovních míst. Zjistěte, jak implementace tohoto plánu probíhá a jakou využívá strategii v současných ekonomických poměrech.

Mezi přednášejícími budou lord Stephen Green (britský ministr obchodu a průmyslu), Catherine Mealing-Jones (ředitel UKSA pro růst, aplikace a programy EU), Magali Vaissière (ředitel ESA pro telekomunikace a integrované aplikace), Volker Leibig (ředitel ESA pro dálkový průzkum Země), Keith Robson (ředitel pro výzkum a podporu podnikání při University of Surrey) a Richard Peckham (předseda organizace UKspace a viceprezident ADS).

 

Pátek 13. července: den budoucích příležitostí

Den aktivit na celé přehlídce, které budou zaměřené na mládež. Studenti především z britských škol a univerzit budou mít možnost zkoumat dnešní inovace a objevovat, jak věda, technika, technologie a matematika jim umožní být na špičce v budoucnosti. Přijďte a potkejte se s kosmonautem ESA Timothym Peakem a z první ruky se dozvíte, co to znamená mít „správný předpoklad“ – ať už na Zemi, nebo ve vesmíru.

 

Další informace naleznete v české sekci portálu Evropské kosmické agentury (ESA).

Autor: Tomáš Přibyl   |   Sekce: Aktuality   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.