Česky English

Úvodní stránka Aktuality Sledujte živě vzdělávací vysílání s kosmonautem ESA Paolem Nespolim z ISS v pondělí 4. prosince 2017

Sledujte živě vzdělávací vysílání s kosmonautem ESA Paolem Nespolim z ISS v pondělí 4. prosince 2017

29.11.2017

Sledujte živě vzdělávací vysílání s kosmonautem ESA Paolem Nespolim z ISS v pondělí 4. prosince 2017

V pondělí 4. prosince budou učitelé a studenti z České republiky, Rakouska, Finska a Itálie spojeni živým přenosem s kosmonautem ESA Paolem Nespolim, který v současné době žije a pracuje na Mezinárodní kosmické stanici (ISS). Událost půjde sledovat živě na livestreamu!

Učitelé budou přímo pokládat Paolu Nespolimu otázky týkající se výzev a dobrodružství života ve vesmíru. Živý přenos celé události, včetně úvodu před zahájením spojení, bude k dispozici na webu ESA.

Živý přenos začne v 16:05 h středoevropského času (15:05 h GMT). Vlastní hovor se pak má plánovaný okamžik zahájení v 16:40 h a bude trvat zhruba 20 minut. Nezmeškejte ho!

Lokální události jsou organizované kancelářemi ESERO Czech Republic, ESERO Rakousko, Nordic ESERO, vzdělávacím týmem Italské kosmické agentury (ASI) a Vzdělávací kanceláří ESA. Vlastní aktivity za přítomnosti učitelů a studentů základních a středních škol proběhnou v Praze, Linci, Helsinkách a středisku ESA ESRIN v italském Frascati.

Letový hovor s Paolem Nespolim je součástí širšího záběru vzdělávacích aktivit připravených ESA a ESERO (European Space Education Resource Office). Aktuálně funguje dvanáct operačních kanceláří ESERO po celé Evropě, které svou činností pokrývají čtrnáct členských zemí ESA. Projekt ESERO je společným programem ESA, národních kosmických agentur a vzdělávacích partnerů.

ESERO navrhuje a šíří zdroje do školních tříd – všechny v rámci národního vzdělávacího programu a jazyka – které využívají kosmických aktivit, aby byla výuka a učení se předmětů STEM zajímavější a efektivnější. Navíc nabízí učitelům výcvikové workshopy a podporují další vzdělávací projekty v té které zemi. Během svých aktivit ESERO také zvyšuje povědomí o možnostech kariéry v oblastech STEM a propaguje význam kosmických aktivit pro náš každodenní život.

Další informace jsou k dispozici na portálu Evropské kosmické agentury (ESA).

Autor: Tomáš Přibyl   |   Sekce: Aktuality   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.