Česky English

Úvodní stránka Aktuality Safer railways via GNSS

Safer railways via GNSS

25.11.2010

Safer railways via GNSS Ministerstvo dopravy ČR ve spolupráci s Pražským domem v Bruselu a Stálým zastoupením České republiky při EU pořádá seminář s názvem Bezpečnější železniční doprava prostřednictvím GNSS

INTERNATIONAL WORKSHOP GUF 

Datum konání: 25. listopadu 2010

Místo konání: Delegation of Prague to the EU in Brussels
                        Prague House, Avenue Palmerston 16, 1000 Brussels, Belgium.

 

Dne 25. listopadu 2010 pořádalo Ministerstvo dopravy České republiky ve spolupráci se Zastoupením Prahy při EU v Pražském domě v Bruselu workshop Galileo User Forum na téma „Safer Railways via GNSS“, zaměřený především na zvýšení bezpečnosti železniční dopravy prostřednictvím aplikací využívajících GNSS.

Galileo User Forum je českou iniciativou sdružující koncové uživatele aplikací na bázi globálních systémů družicové navigace (GNSS). Prostřednictvím workshopů GUF vedou účastníci odbornou diskuzi s evropskými institucemi odpovědnými za rozvoj družicové navigace jako je Evropská komise (EK), Evropský úřad pro dohled nad družicovými navigačními systémy (GSA) a Evropská kosmická agentura (ESA). Tyto workshopy mají formulovat společná stanoviska a doporučení uživatelů, která by měla být zohledněna při rozvoji systémů družicové navigace a jejich zavádění do praxe.

Workshopu GUF „Safer Railways via GNSS“ se zúčastnili zástupci z mnoha členských států EU i z Ruské federace, a to jak z řad odborníků na družicové systémy, tak z řad koncových uživatelů. Mezi přednášejícími byli zástupci i výše zmíněných úřadů a institucí.

Využití aplikací s  technologií GNSS ukazuje velký potenciál pro jejich použití v železniční dopravě. Účastníci GUF poukázali na výhody při použití nových aplikací, jejich dopad na bezpečnost i na snížení nákladů při provozování železniční dopravy.

 

Zde najdete pozvánku a program 

Presentace z průběhu semináře ve formádu PDF

 

  

Fotografie z průběhu semináře

 Účastníci workshopu

 Gian Gherardo Calini

Rob Postema, Antonio Colaço

Alexey Ozerov

Diskuse během přestávky

 Laura Fernández a Antonio Colaço

 

Autor: Václav Šimice   |   Sekce: Aktuality   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.