Česky English

Úvodní stránka Aktuality Road Safety Day, 28.6.2012, Praha

Road Safety Day, 28.6.2012, Praha

9.5.2012

Road Safety Day, 28.6.2012, Praha Ve dnech 26. až 29. června 2012 se v Praze uskuteční nejvyšší pracovní zasedání Mezinárodní automobilové federace (FIA) tzv. „Conference Week, kterého se bude účastnit zástupci všech 226 automobilových klubů ze 132 zemí světa sdružených ve FIA. Očekává se, že na toto zasedání přijede do Prahy okolo 350 delegátů z celého světa

28. června 2012 se bude konat doprovodná akce ke zmíněné konferenci, a to „Den bezpečnosti silničního provozu“ (Road Safety Day). Tuto akci organizačně a technicky zajišťuje Ústřední automotoklub České republiky (ÚAMK).

V dolní části Václavského náměstí bude na tento den od 10:00 do 18:00 hod. umístěno několik stanovišť s prvky podporujícími zásady bezpečné jízdy. Kromě opatření, která jsou dnes mezi širokou veřejností pod pojmem bezpečnost známa (jako např. bezpečnostní pásy, kampaně jízda bez alkoholu apod.) budou představeny také pokročilá řešení na bázi systémů družicové navigace nebo inteligentních dopravních systémů, resp. systémů eSafety, s cílem popularizovat a podpořit jejich využívání v každodenním životě. Kolemjdoucí i děti školního a předškolního věku si budou moci vyzkoušet jednotlivé prvky a dozvědět se, jak funguje Integrovaný záchranný systém a také mnoho dalších zajímavých informací. Kromě expozice informačních panelů a názorných exponátů zde budou předvedeny i praktické postupy při řešení krizových dopravních situací jako je například vyproštění osob z havarovaného vozidla. Pro děti bude k dispozici „dopravní hřiště“ kde si budou moci některé postupy a pravidla samy vyzkoušet.

Části odpoledního programu (asi od 16:00 hod.) se zúčastní delegáti konference FIA a řada významných zahraničních i českých osobností včetně sedminásobného mistra světa formule 1 Michaela Schumachera.

I když je „Road Safety Day Prague 2012” pořádána jako doprovodná akce k zasedání „FIA Conference Week“ a není přímo vázána na její program, přesto ji delegáti kongresu ve čtvrtek odpoledne kolem 16 hodiny navštíví.

Informace o celé akci najdete na adrese
http://www.fiaconferenceweek.cz/index.php/road-safety-day 

Autor: Václav Šimice   |   Sekce: Aktuality   |   Tisk   |   Poslat článek známému




RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.