Česky English

Úvodní stránka Aktuality Rakousko se přidalo k evropskému využívání raket Ariane 6 a Vega-C

Rakousko se přidalo k evropskému využívání raket Ariane 6 a Vega-C

1.2.2019

Rakousko se přidalo k evropskému využívání raket Ariane 6 a Vega-C

Na konci ledna doplnila rakouská agentura pro podporu výzkumu FGG (Österreichische Forschungsförderungsgesellschaft) svůj podpis na společné prohlášení již loni v říjnu signované jinými evropskými institucemi (ASI, ESA, CDTI, CNES a DLR) a Švýcarskou konfederací. V něm se zavazují ke společné podpoře evropského kosmického dopravního průmyslu, zvláště pak raket Ariane 6 a Vega-C.

Výše uvedeným prohlášením signatáři zdůrazňují přínos agregace své institucionální poptávky po kosmických dopravních službách, což má zajistit nezávislý, efektivní, dosažitelný a spolehlivý přístup do vesmíru pro Evropu.

Ředitel agentury FFG Klaus Pseiner podepsal společné prohlášení za přítomnosti generálního ředitele ESA Johanna-Dietricha Wörnera a ředitele ESA pro kosmickou dopravu Daniela Neuenschwandera. Stalo se tak v ústředí ESA v Paříži.

Kosmické kapacity jsou strategicky důležité pro civilní, komerční, bezpečnostní a obranné politiky. Vesmír dovoluje reagovat na společenské výzvy, stimuluje trh práce a růst zaměstnanosti. Evropa si proto potřebuje udržet vedoucí pozici v tomto sektoru. Pro nezávislé evropské aktivity ve vesmíru je nezbytnou podmínkou nezávislý přístup do kosmického prostoru.

Další informace (v angličtině) jsou k dispozici na portálu Evropské kosmické agentury (ESA).

Autor: Tomáš Přibyl   |   Sekce: Aktuality   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.