Česky English

Úvodní stránka Aktuality Proměnlivá družice vstupuje do fáze testování antény

Proměnlivá družice vstupuje do fáze testování antény

30.4.2019

Proměnlivá družice vstupuje do fáze testování antény

První evropská družice schopná po startu kompletního přeprogramování, která vznikla za podpory ESA, absolvovala další důležitý mezník. Komunikační modul družice Eutelsat Quantum dokončil své základní testování v prostorách firmy Airbus v Toulouse. 

Družice byla vytvořena se softwarem řízeným přístupem, což misi dovoluje provádět změny po dosažení oběžné dráhy. Jde o možnost upravit její pokrytí signálem, frekvenci, výkon a též orbitální pozici.

Nyní je připravena k přesunu do kompaktního testovacího zařízení antén společnosti Airbus, kde bude toto komplexní a vysoce flexibilní zařízení dále testováno.

Jakmile budou zkoušky dokončeny, bude komunikační modul spojený s družicovou platformou a jako celek projdou dalšími testy.

Družice Eutelsat Quantum je vyvíjena v rámci partnerství veřejného a soukromého sektoru (Public-Private Partnership) mezi ESA a společností Eutelsat, která bude družici provozovat. ESA svoji část realizuje v rámci programu ARTES (Advanced Research in Telecommunications Systems). Díky efektivnímu přístupu vycházejícímu z nejlepších praktik komerčního sektoru je ESA schopná maximalizovat benefity svého spolufinancování pro průmysl a neustále posilovat svoji pozici coby důvěryhodného partnera pro průmysl i operátory.

Partnerství, které je podporováno britskou kosmickou agenturou UKSA (UK Space Agency), zahrnuje Airbus UK (v roli hlavního kontraktora a poskytovatele komunikačního vybavení) a Surrey Satellite Technology Ltd. (jakožto poskytovatele družicové inovativní platformy). Společně vyrábí a integrují nejlepší družicové vybavení ve Velké Británii.

Družice Eutelsat Quantum je připravována k vypuštění počátkem roku 2020.

Další informace jsou k dispozici na portálu Evropské kosmické agentury (ESA).

Autor: Tomáš Přibyl   |   Sekce: Aktuality   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.