Česky English

Úvodní stránka Aktuality Projekt EMMIA (European Mobile and Mobility Industries Alliance) s účastí České republiky

Projekt EMMIA (European Mobile and Mobility Industries Alliance) s účastí České republiky

17.4.2012

Projekt EMMIA (European Mobile and Mobility Industries Alliance) s účastí České republiky Česká Republika se v rámci nové iniciativy Evropské komise (DG Enterprise and Industry) "mo3europe – more mobile and mobility services in Europe" účastní projektu s názvem EMMIA (European Mobile and Mobility Industries Alliance), který byl zahájen v roce 2012.

Do této iniciativy je zapojeno 31 organizací, institucí a společností ze 14 Evropských zemí. Cílem činnosti není financovat konkrétní inovační projekty nebo výzkum. Cílem je, na politické úrovni, ale ve spolupráci s odborníky, podněcovat iniciativu v regionech, která se soustředí na podporu inovace služeb a aplikací, poskytovaných prostřednictvím mobilních zařízení a zaměřených na rozvoj mobility. Centrem zájmu iniciativy EMMIA jsou služby, které mohou využít významného potenciálu systémů Galileo a EGNOS (Evropské Globální Navigační a Satelitní Systémy), v současnosti největší evropské technologické projekty.

Evropská komise, jako hlavní nositel finančních zdrojů, od této iniciativy očekává mobilizaci dalších soukromých a veřejných fondů v objemu 30 mil EUR na podporu průmyslu mobilních technologií a mobility.

Česká Republika je zapojena do Akce „Policy Learning Platform“. Tato Platforma je vůdčí akcí Aliance a její funkční struktura je postavena na šesti nejsilnějších Evropských regionech v oblasti IT a kosmických aplikací. V budoucnu bude do PLP zapojeno více než 20 Evropských regionů, které sdílejí ambice vyvíjet a dodávat mobilní služby a služby pro mobilitu.

Koordinátorem projektu EMMIA je společnost bavAIRia, která organizuje bavorský cluster pro dužicovou navigaci. Projektu se dále účastní SpaceTec Capital Partners GmbH se sídlem v bavorském Mnichově a za ČR společnost BIC-R&D, s.r.o., Brno.

Více se o projektu EMMIA dozvíte na webových stránkách www.mobilise-europe.mobi a www.mobilise-europe.eu .
 

Autor: Václav Šimice   |   Sekce: Aktuality   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril