Česky English

Úvodní stránka Aktuality Příležitost pro studenty středních škol – ESA vyhlásila nový ročník soutěže CANSAT

Příležitost pro studenty středních škol – ESA vyhlásila nový ročník soutěže CANSAT

11.10.2013

Příležitost pro studenty středních škol – ESA vyhlásila nový ročník soutěže CANSAT

ESA Education Office, jež je zodpovědná za korporátní vzdělávací program ESA, ve spolupráci s norským střediskem pro vzdělávání v oblasti kosmických technologií (NAROM), vyhlásila nový ročník soutěže CANSAT. Tato soutěž umožňuje středoškolským studentům z členských států ESA navrhnout, sestavit a vypustit studentskou mini družici. „CanSaty“ jsou navrženy tak, aby se jejich veškeré vybavení, vč. napájení, vešlo do plechovky (350ml) od nápoje.

Jedná se o tzv. „hands-on“ projekt, který zahrnují plnou účast studentů ve všech jednotlivých aspektech experimentu. Studenti účastnící se soutěže získají unikátní zkušenosti, které se příliš neliší od zkušeností plynoucích ze skutečné kosmické mise – studenti vytvoří vlastní návrh mise, integrují a testují jednotlivé komponenty, poté vypustí svou družici a následně analyzují data a prezentují výsledky mise. Soutěž rozvíjí dovednosti studentů jak po všeobecné stránce (vědecké bádání, technická řešení, analýza dat, prezentace a týmová práce), tak po stránce praktické (pájení, elektronika, programování, testování, atd.).

Zájemci o účast v soutěži musí vytvořit tým o počtu 4 až 10 středoškolských studentů (věk 16 let a výše), který bude doprovázen učitelem/lektorem a členové týmu musejí být zapsáni jako studenti prezenční formy studia.

Nejzazší termín pro podání přihlášek je stanoven na 1. prosinec 2013.

Detailní informace o soutěži a popis, jak se zúčastnit, naleznete zde.

Více informací o aktivitách ESA Education Office a širší portfolio studentských projektů naleznete zde.

 

Autor: Václav Nesládek   |   Sekce: Aktuality | Vzdělávání v oblasti vesmírné problematiky   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Související články
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.