Česky English

Úvodní stránka Aktuality Přidejte se ke sledování startu družice Sentinel-3B

Přidejte se ke sledování startu družice Sentinel-3B

22.3.2018

Přidejte se ke sledování startu družice Sentinel-3B

Staňte se součástí evropské revoluce v dálkovém průzkumu Země přidáním se k expertům na jedné ze dvou sociálních aktivit #SocialSpace při startu družice Sentinel-3B dne 25. dubna.

Mise GMES/Copernicus Sentinel-3 představuje konstelaci dvou družic – a to je důvod, proč událost ESA SocialSpace bude letos dvojnásobná: nebude jen jedna, ale budou hned dvě, které budou souběžně sledovat vypuštění družice Sentinel-3B. Jedna z nich bude na aerosalónu ILA v Berlíně, další v Darmstadtu, kde je operační středisko ESA a všech misí Sentinel.

Zajímáte se o naši rodnou planetu, o to, jak jí družice pomáhají porozumět a o sdílení informací skrze sociální média? Tentokrát bude nutné vybrat si mezi dvěma speciálními lokalitami, kde ESA chystá prezentovat exkluzivní program s nejnovějšími informacemi od expertů v rámci systému GMES/Copernicus a dalších programů ESA týkajících se dálkového průzkumu Země.

Lze se sice přihlásit na obě akce, ale pokud budete vybráni, budete pozváni toliko na jednu.

 

V Darmstadtu...

Akce Sentinel-3B #SocialSpace v Darmstadtu se uskuteční přímo ve středisku ESA a ve středisku Eumetsat (European Organisation for the Exploitation of Meteorological Satellites), které jsou obě v docházkové vzdálenosti od hlavního vlakového nádraží.

Pozvaní budou mít možnost nahlédnout za oponu příprav startu, a to včetně exkluzivního pohledu do zařízení letové kontroly, stejně jako se potkat s různými odborníky z oblasti vědy, techniky, aplikací a podnikání stojících za programem GMES/Copernicus. Jde o nejambicióznější kdy realizovaný program dálkového průzkumu Země.

 

...a v Berlíně

Akce Sentinel-3B #SocialSpace v Berlíně se bude konat v „kosmickém pavilonu“ na aerosalónu.

Poskytne exkluzivní kosmický zážitek včetně úžasných informací z vědy, techniky, kosmického průzkumu a dálkového průzkumu Země. Máte šanci být speciálního hostem na události ESA ke startu uvnitř pavilonu. Přidáte se tak k hostům z programů GMES/Copernicus a Eumetsat, stejně jako s vlastními vědci ESA a projektovými manažery.

Hlavní události začnou v pozdním odpoledni, takže během dne bude možné navštívit i ostatní části aerosalónu.

Další informace plus možnost přihlášení jsou k dispozici na portálu Evropské kosmické agentury (ESA).

Autor: Tomáš Přibyl   |   Sekce: Aktuality   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.