Česky English

Úvodní stránka Aktuality Playmobil se vydal vzhůru a ještě dále s kosmonautem ESA Lucou Parmitanem

Playmobil se vydal vzhůru a ještě dále s kosmonautem ESA Lucou Parmitanem

22.10.2019

Playmobil se vydal vzhůru a ještě dále s kosmonautem ESA Lucou Parmitanem

Figurky Playmobil rozdávají radost miliónům dětí na celém světě. Nyní dvě z nich, které mají podobu kosmonauta ESA Lucy Parmitana, krouží na oběžné dráze Země společně s Parmitanem osobně.

Tyto dvě jsou součástí speciální edice 25 tisíc figurek, které jsou tento měsíc přiložené jako dárek k italskému vydání časopisu Playmobil.

Číslo časopisu je plné kosmických příběhů, jejichž cílem je inspirovat děti a rozvíjet jejich představivost. Stejně tak je informovat o kosmickém průzkumu, vědě spojené s Mezinárodní kosmickou stanicí a o tom, co víme o vesmíru a o tom, co leží mimo naši planetu.

Hračky Playmobil jsou známé tím, že pomáhají dětem rozvíjet představivost a soustředění, když s pomocí figurek objevují nové světy.

Časopis a figurka jsou výsledkem spolupráce ESA, italské kosmické agentury ASI a italského vydavatele časopisu, kteří se rozhodli ocenit úspěchy Lucy Parmitana a propagovat vzdělávání, zvídavost a kreativitu mezi dětmi.

Playmobilový Luca má oblečenou „Snoopyho čapku“, která je podobná skutečné kosmické, již si astronauti nasazují, když se chystají ve skafandru pracovat ve volném prostoru. Luca Parmitano se ji chystá obléknout hned několikrát, když na něj v následujících týdnech čeká řada komplexních výstupů, během nichž opraví „lovce antihmoty“, přístroj AMS-02, umístěný vně kosmické stanice. „Snoopyho čapka“ drží komunikační sluchátka a mikrofon, takže kosmonauti mohou během výstupu hovořit jak s řídicím střediskem, tak se svými kolegy uvnitř i vně stanice.

Luca Parmitano vybalil obě figurky, které na stanici dorazily s předstihem na palubě lodi Cygnus NG-11 letos v dubnu. Ve vzkazu, kterým podpořil děti k následování svého zápalu a snů, uvedl: „Tito dva kosmonauti Playmobil zůstanou ve vesmíru k dispozici pro všechny budoucí návštěvníky kosmické základny, aby si s nimi mohli hrát – a jejich prostřednictvím tak inspirovat a vzdělávat děti o životě a práci ve vesmíru.“

Další informace (v angličtině) jsou k dispozici na portálu Evropské kosmické agentury (ESA).

Autor: Tomáš Přibyl   |   Sekce: Aktuality   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril