Česky English

Úvodní stránka Aktuality Nové systémy družicové komunikace získají letenku do vesmíru skrze program ESA Pioneer

Nové systémy družicové komunikace získají letenku do vesmíru skrze program ESA Pioneer

31.5.2017

Nové systémy družicové komunikace získají letenku do vesmíru skrze program ESA Pioneer

Díky partnerskému programu ESA Pioneer jsou nyní k dispozici rychlé a cenově dostupné možnosti demonstrace technologií a služeb satelitní komunikace přímo na oběžné dráze.

Dnes firmy snažící se prokázat životaschopnost svých nových technologií a služeb ve vesmíru musí hledat vhodné příležitosti na komerčním trhu. To je obtížné, nákladné a časově náročné. Další významnou bariérou je pak potřeba sladit příležitost ke startu a ověření technologie s požadavky primární mise.

Aktuálně se ale situace mění. Firma Open Cosmos se stala prvním partnerem programu Pioneer a jako první získala titul „poskytovatel kosmické mise“ SMP (Space Mission Provider).

Jako „poskytovatel kosmické mise“ nabízí veřejným i soukromým zákazníkům jednoduchou službu, která pokrývá všechny aspekty orbitální demonstrační mise. Open Cosmos nabízí úplnou simulaci mise, návrh družice, integraci, testování, zajištění startu, rezervaci vysílací frekvence, pojištění a následně i provoz.

Projekt Sapion pomůže britské firmě Open Cosmos stavět na existujících technologiích a vyvinout službu, která nabídne zákazníkům cenově dostupnou demonstrační misi pro zařízení až do hmotnosti 20 kg.

První zákazník Sapionu dodá náklad firmě Opern Cosmos pro integraci, testování, start, přejímku na orbitě a následnou validaci vlastního nákladu i poskytované komunikační služby.

Ředitelka ESA pro telekomunikace a integrované aplikace Magali Vaissiereová to komentuje: „Program ESA Pioneer podpoří vývoj infrastruktury a služeb, které zajistí budoucí komercionalizaci nových technologií skrze demonstraci na oběžné dráze.“

Další SMP, kteří se přidají k programu ESA Pioneer, rozšíří dostupnost a rozsah letových příležitostí a podpoří evropský průmysl.

SMP přitom mohou dále expandovat, nabízet větší množství služeb, vyvinout nové technologie a pracovat společně s širším evropským průmyslem, poskytovateli služeb a dodavateli.

Magali Vaissiereová a Rafel Jordà Siquier (zakladatel a CEO Open Cosmos) podepsali partnerství soukromého a veřejného sektoru znamenající začátek programu Sapion na UK Space Conference 2017 v Manchesteru.

„Projekt Sapion ustanoví společnost Open Cosmos jako poskytovatele kosmických misí připraveného nabízet klíčové služby sloužící coby katalyzátor inovace a zrání kosmických technologií pro naše zákazníky. Rychlý přístup do vesmíru za zlomek ceny dovolí našim zákazníkům plně se koncentrovat jen na vlastní data z oběžné dráhy,“ dodává Siquier.

Další informace jsou k dispozici na portálu Evropské kosmické agentury (ESA).

Autor: Tomáš Přibyl   |   Sekce: Aktuality   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.