Česky English

Úvodní stránka Aktuality Nové stránky www.czechspaceportal.cz byly spuštěny dne 1. července 2012.

Nové stránky www.czechspaceportal.cz byly spuštěny dne 1. července 2012.

29.6.2012

Nové stránky www.czechspaceportal.cz byly spuštěny dne 1. července 2012. Ode dne 1. července jsou dosavadní webové stránky Odboru kosmických technologií a družicových systémů rozšířeny do nové podoby s názvem Český kosmický portál.

 

Obsah a data týkající se Odboru kosmických technologií a družicových systémů najdete na nových stránkách pod odkazem Ministerstvo dopravy v horní liště hlavní stránky. 

Adresa stránek Český kosmický portál je www.czechspaceportal.cz
Tyto stránky jsou přístupné i z dosavadní adresy

www.spacedepartment.cz .

 

Český kosmický portál slouží jako jednotný informační portál pro kosmické aktivity České republiky a přináší informace o těchto aktivitách v České republice i v zahraničí. Na jeho obsahové náplni se podílí členové Koordinační rady ministra dopravy pro kosmické aktivity: Ministerstvo dopravy, Ministerstvo školství, tělovýchovy a mládeže, Ministerstvo životního prostředí, Ministerstvo průmyslu a obchodu, Ministerstvo obrany, Ministerstvo zahraničí a Úřad vlády České republiky. Provoz portálu zajišťuje Ministerstvo dopravy.

Webové stránky Český kosmický portál byly založeny v návaznosti na plnění úkolu č. 6 realizačního plánu Národního kosmického plánu schváleného usnesením Výboru pro EU na vládní úrovni 31. srpna. 2011, č. 21.

Založení těchto stránek bylo schváleno Koordinační radou ministra dopravy pro kosmické aktivity na jejím 3. zasedání dne 25. listopadu 2011 jako součást iniciativy „Plán předpokládaných činností ke zvýšení informovanosti laické a odborné veřejnosti o oblasti kosmických aktivit“.

 

Autor: Václav Šimice   |   Sekce: Aktuality   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.