Česky English

Úvodní stránka Aktuality Návštěva prezidenta Bulharské republiky v ESA

Návštěva prezidenta Bulharské republiky v ESA

4.12.2017

Návštěva prezidenta Bulharské republiky v ESA

Prezident Bulharské republiky, pan Rumen Radev, byl v pondělí 4. prosince přivítán v ústředí ESA v Paříži generálním ředitelem této instituce, Johannem-Dietrichem Wörnerem.

Setkání zdůraznilo stávající spolupráci ESA s Bulharskem skrze projekty PECS (Plan for European Cooperating States) a ECSA (European Cooperating State Agreement).

Bulharsko je spolupracujícím státem s ESA od dubna 2015, Chartu PECS pak podepsalo v únoru 2016. Bulharští delegáti jsou zvaní jako pozorovatelé na zasedání Rady ESA a podílejí se na činnosti dalších podřízených orgánů.

Na setkání v Paříži Johann-Dietrich Wörner a prezident Rumen Radev diskutovali množství projektů další spolupráce v rámci mantinelů dohody PECS. Probírali také možné podpůrné akce během bulharského prezidentství Rady Evropské unie v první polovině roku 2018. Johann-Dietrich Wörner ujistil prezidenta Radeva plnou podporou evropské kosmické agendy.

ESA bude pokračovat v těchto diskusích s bulharským Ministerstvem hospodářství. ESA plánuje podpořit zemi komunikačním materiálem pro události a konference spojené s kosmickými aktivitami. Stejně tak podpoří informační den Copernicus, který se uskuteční v Sofii v dubnu 2018.

Další informace jsou k dispozici na portálu Evropské kosmické agentury (ESA).

Autor: Tomáš Přibyl   |   Sekce: Aktuality   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.