Česky English

Úvodní stránka Aktuality Mezinárodní workshop GUF „Využití technologie GNSS pro krizové řízení”

Mezinárodní workshop GUF „Využití technologie GNSS pro krizové řízení”

18.9.2012

Mezinárodní workshop GUF „Využití technologie GNSS pro krizové řízení”

Místo konání: Ministerstvo dopravy České republiky, nábř. L. Svobody 1222/12, Praha 1,
Organizuje: Odbor kosmických techologií a družicových systémů Ministerstva dopravy

Dne 18. září 2012 pořádalo Ministerstvo dopravy České republiky v pořadí již 8. mezinárodní workshop Galileo User Forum, který byl po předchozích tématech zaměřen na „Využití GNSS technologie pro krizové řízení“.

Cílem akce bylo podpořit další rozšiřování využívání služeb GNSS v oblasti bezpečnosti a ochrany obyvatelstva. V rámci operací bezpečnostních složek a složek Integrovaného záchranného systému při mimořádných a krizových situacích, vzrůstá potřeba mít dispozici přesné informace o poloze zasazených sil a prostředků a umožnit přesnou navigaci a monitoring při krizové situaci v místě zasazení. Rozvoj aplikací GNSS s vazbou na složky krizového řízení a IZS se netýká pouze bezpečnosti a systémů na jejich podporu, ale i aplikací, které slouží ke zvýšení ochrany zdraví a lidského života v běžných situacích.

Systémy krizového řízení jsou vhodné nástroje pro záchranné složky při záchranných operacích, pomáhají řídit vzniklé mimořádné situace, jako jsou lesní požáry, povodně, následky zemětřesení, události při převozu nebezpečných věcí, atd. Pokud budou k dispozici služby na bázi Galileo a EGNOS přispěje to k větší efektivnosti při zasazení záchranných složek.

Cílem workshopů GUF je vést odbornou diskusi mezi koncovými uživateli a evropskými institucemi odpovědnými za rozvoj družicové navigace. Na základě diskusí formulovali účastníci workshopu společná stanoviska a doporučení z oblasti krizového řízení, která by měla být zohledněna při rozvoji systémů Galileo a EGNOS a jejich zavádění do praxe.

 

Program GUF naleznete zde.

Prezentace z workshopu ve formátu PDF a užitečné odkazy najdete zde.

Závěry a doporučení z tohoto workshopu najdete zde.

 

Autor: Václav Nesládek   |   Sekce: Aktuality   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.