Česky English

Úvodní stránka Aktuality Konference „GMES v akci“ v Kodani

Konference „GMES v akci“ v Kodani

30.5.2012

Konference „GMES v akci“ v Kodani Ve dnech 4. a 5. června se v dánské Kodani uskuteční konference „GMES v akci“ (GMES in Action), jejímž cílem je seznámit s užitečností evropského kosmického programu pro iniciativu GMES (Global Monitoring for Environment and Security). A to jak pro politicky, tak pro běžné občany.

Uživatelé budou informovat o možnostech předoperačních služeb, přidané hodnotě plně operačního programu a společenských i ekonomických přínosech, které vyplynou z GMES.

Přednášející z politiky i odborných organizací stejně jako zástupci různých oborů jako je ekonomika, zdravotnictví, energetika, zemědělství, změna klimatu a řízení rizik budou sdílet své názory, zkušenosti a očekávání. Političtí představitelé zase poskytnout informace o politických a programových souvislostech.

Přesná agenda je k dispozici na stránkách konference.

„GMES v akci“ je událost spojená s dánským předsednictvím EU. Je organizována ESA, Evropskou komisí, Evropskou agenturou pro životní prostředí (European Environment Agency, EEA) a organizací Eumetsat.


O projektu GMES

GMES se bude skládat ze segmentu kosmického, pozemního a ze služeb, přičemž má za cíl poskytovat přesné, včasné a dostupné informace, které mají pomoci zlepšit řízení životního prostředí, pochopit vliv klimatických změn a zajistit občanskou bezpečnost. Jakmile bude systém od roku 2014 operační, začne z něj těžit celá řada služeb a oborů.

GMES nabízí velký ekonomický potenciál v oblasti zaměstnanosti, růstu a podnikatelských příležitostí pro průmysl a mnohé obory. Podle nezávislých studií bude GMES znamenat návratnost mezi 4 a 12 euro na každé jedno investované euro – tedy velmi efektivní způsob vynakládání veřejných prostředků.

GMES je na křižovatce před budoucím nasazením. Dnes se řeší různé budoucí mechanismy GMES, stejně jako otázky spojené s financováním. Právě pro ně bude konference v Kodani platformou.

Registrace na konferenci je zdarma a stále probíhá.

Další informace naleznete v české sekci webu Evropské kosmické agentury (ESA).

Autor: Tomáš Přibyl   |   Sekce: Aktuality | Vybrané aktuality a články   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.