Česky English

Úvodní stránka Aktuality Intel získal firmu z inkubátoru ESA

Intel získal firmu z inkubátoru ESA

20.12.2016

Intel získal firmu z inkubátoru ESA

Na světě jsou tisíce firem, které se věnují dronům, ale Intel se rozhodl získat do svého portfolia společnost Mavinci: jde o start-up z podnikatelského inkubátoru ESA v Německu, který vyvíjí snadno ovladatelný systém pro dálkové pozorování země.

„Zaměřují se na špičkové přístroje pro konstrukci a kontrolu,“ uvádí Anil Nanduri, který má v Intelu na starost právě oblast dronů.

„Mají naprosto prvotřídní software pro plánování mapování terénu. Díky němu lze velmi rychle vytvořit dedikovanou misi pro určitou práci.“

Společnost bude pracovat společně s Ascending Technologies, což je další firma získaná Intelem, aby se rozšířil komerční záběr Intelu mezi zákazníky v oblasti zemědělství, pojišťovnictví, stavebnictví a těžařství.

Ascending Technologies vyvíjí umělou inteligenci pro bezpilotní průzkumná zařízení, jejímž cílem je předcházet kolizím.

Zařízení od Mavinci s pevným křídlem Sirius je distribuováno v balení jako snadno složitelný dron s rozpětí menším než 2 m. Nabízí snímky v ultravysokém rozlišení detailů o velikosti několik centimetrů.

Vrtulemi poháněný dron je schopen pořizovat snímky ve viditelném nebo blízkém infračerveném spektru nebo trojrozměrné geologické modely. Během jednoho letu jich vyprodukuje přes 2000. Po rychlém sestavení je letoun jednoduše vyhozený do vzduchu a může okamžitě začít pracovat.

Vlastní autopilot od firmy Mavinci řídí letoun od startu do přistání, přičemž využívá přesnou družicovou navigaci, aby snímkoval dle předprogramované dráhy pohybu. Automatický systém monitorování provozu je pak schopen eliminovat riziko kolize.

Aby byla garantována bezpečnost, tak pilot monitoruje vývoj situace a má kdykoliv možnost převzít kontrolu nad zařízením.

Drony Mavinci nalezly své uživatele na celém světě: od sledování erozí kaňonů ve španělské Andalusii přes monitorování povrchových dolů v Austrálii, vytváření databáze hřbitovů v Česku až třeba po sledování poškození úrody v Německu pro potřeby pojišťoven.

Firma Mavinci sídlí v německém městě St. Leon-Rot a má více než dvě desítky zaměstnanců.

Další informace (v angličtině) jsou k dispozici na portálu Evropské kosmické agentury (ESA).

Autor: Tomáš Přibyl   |   Sekce: Aktuality   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.