Česky English

Úvodní stránka Aktuality GSA bude sídlit v Praze

GSA bude sídlit v Praze

18.12.2010

GSA bude sídlit v Praze Ministři Evropské unie definitivně potvrdili, že administrativní centrum evropského navigačního systému Galileo bude sídlit v Praze. Stěhování z Bruselu do Prahy by mělo proběhnout už v první polovině příštího roku.

Sídlo GSA bude v Praze!  

Nové sídlo GSA v Praze Holešovicích

Představitelé vlád členských států EU definitivně potvrdila, že administrativní centrum navigačního systému Galileo bude sídlit v Praze. Stěhování z Bruselu do Prahy by mělo proběhnout už v první polovině příštího roku. Přesun hlavních částí instituce její chod nijak neomezí. 

O sídlo GSA soupeřila Česká republika s Nizozemskem. Nizozemský konkurenční projekt Noordwijk ale na středečním jednání velvyslanců v Bruselu podpořily jen čtyři země, Česko získalo podporu 22 států, jedna země se hlasování zdržela. Praha usilovala o získání sídla GSA, v němž by časem mělo pracovat až sto lidí, již od roku 2006.

GSA (European GNSS Agency) je regulační orgán pro evropské programy družicové navigace (GNSS). GSA zajišťuje bezpečnostní akreditaci a provoz bezpečnostního monitorovacího střediska systému Galileo. GSA je také odpovědná za marketing a komercionalizaci systému Galileo a EGNOS, zejména přispívá k přípravě uvedení systému na trh, analýzu trhu a propagaci aplikací a služeb na trhu v oblasti družicové navigace. GSA také plní úkoly spojené s certifikací systému a jeho jednotlivých komponentů.

Sekce: Aktuality   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.