Česky English

Úvodní stránka Aktuality GNSS for in-vehicle and co-operative systems and for enhancing the road safety

GNSS for in-vehicle and co-operative systems and for enhancing the road safety

17.2.2010

GNSS for in-vehicle and co-operative systems and for enhancing the road safety Dne 17. února 2010 pořádalo Ministerstvo dopravy České republiky na půdě Škoda Auto Vysoká škola workshop GUF, zaměřený na využití systému EGNOS a budoucího systému Galileo v osobní automobilové dopravě a silniční bezpečnosti.

INTERNATIONAL WORKSHOP GUF

17. února 2010

Místo konání: Škoda Auto University, Mladá Boleslav, Česká republika.

Dne 17. února 2010 pořádalo Ministerstvo dopravy České republiky ve spolupráci se Škoda Auto a.s. a Magistrátem hlavního města Prahy, na půdě Škoda Auto Vysoká škola mezinárodní workshop GUF, s názvem „GNSS in-vehicle and co-operative systems and for enhancing the road safety“, zaměřený na využití systému EGNOS a budoucího systému Galileo v osobní automobilové dopravě a silniční bezpečnosti.

Hlavní témata:

  • Standardisation: A tool for guaranty and continuity of Road Infomobility
  • FAMOS – Driver Assisted Systems using GALILEO
  • Importance of navigation technologies for passenger cars customers
  • Better navigation for emergency fleet management and personal navigation during rescue operations

Cíle workshopu:

Česká republika si je vědoma nesmírné důležitosti moderních technologií a jejich přínosu pro pokrok ať již v oblasti technologické, či sociální. Global Navigation Satelite System (GNSS) tudíž právem zastává se svým neustále se zvyšujícím potenciálem přední místo mezi těmito moderními technologiemi. Pro ucelený a koordinovaný rozvoj systémů GNSS je však potřeba vzít v úvahu požadavky a potřeby všech zainteresovaných subjektů. Z hlediska využití těchto systémů hraje rozhodně hlavní roli doprava, kde v rámci celého systému pozemní dopravy zaujímá silniční doprava vzhledem ke svému rozšíření specifické postavení.

Systém EGNOS a následně Galileo mají v silniční dopravě velký potenciál, protože silniční doprava se přímo dotýká každého občana. Systém EGNOS již v současnosti poskytuje služby, které slouží ke zvýšení její plynulosti a bezpečnosti. Tyto služby budou poskytovány i systémem Galileo. S rozvojem silniční dopravy a vyššími možnostmi pro poskytování širší palety informací o silničním provozu bude význam služeb systému EGNOS a později Galileo neustále narůstat.

A právě proto Ministerstvo dopravy ČR ve spolupráci s hlavním městem Prahou, společností Škoda Auto a.s., Ústředním automotoklubem a Sdružením pro dopravní telematiku pořádá v Mladé Boleslavi mezinárodní workshop Galileo User Forum (GUF) jakožto českou iniciativu. Cílem workshopu GUF je vést odbornou diskusi mezi koncovými uživateli a evropskými institucemi odpovědnými za rozvoj družicové navigace a formulovat společná stanoviska a doporučení, která by měla být zohledněna při rozvoji systémů družicové navigace v silniční dopravě a jejich zavádění do praxe, zejména pro budoucí evropský navigační systém Galileo. 

Pozvánka a program ke stažení: zde

Fotografie z průběhu workshopu:

 

 

 

Autor: Václav Šimice   |   Sekce: Aktuality   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.