Česky English

Úvodní stránka Aktuality Galileo Masters 2019 - soutěž o nejlepší aplikaci družicové navigace

Galileo Masters 2019 - soutěž o nejlepší aplikaci družicové navigace

22.5.2019

Galileo Masters 2019 - soutěž o nejlepší aplikaci družicové navigace

Až do 31. července 2019 probíhá již šestnáctý ročník mezinárodní soutěže Galileo Masters o nejinovativnější komerční aplikaci systému Galileo. Soutěž, kterou tradičně pořádá německé Anwendungszentrum GmbH Oberpfaffenhofen (AZO), letos nabídne ceny o celkové hodnotě přes 1 milion Euro.

Novinkou letošního ročníku je možnost vyhrát 15 tisíc Euro buď jako Startup of the year nebo Idea of the year. Evropská komise tři úspěšné návrhy podpoří prostřednictvím E-GNSS akceleračního programu v hodnotě 62 tisíc Euro. Letošní ročník nabízí též speciální 5G IoT Challenge, Galileo-Copernicus Synergy Challenge, University Challenge a GNSS Living Lab Prize. Vítězi kromě finanční odměny získají možnost využít technické, podnikatelské a právní poradenství pro realizaci svých business plánů a využít partnerskou síť s více než 140 členy včetně inkubátorů. Partnery letošního ročníku soutěže jsou Agentura GSA, Evropská komise, Evropská kosmická agentura (ESA), Německá agentura pro letectví a kosmonautiku (DLR) a Spolkové ministerstvo dopravy a datových sítí (BMVI).

Základní podmínkou pro přihlášení do soutěže je, aby navrhovaný nápad využíval systémy družicové navigace s důrazem na systém Galileo. Přihlásit se mohou začínající i zavedené soukromé firmy, zapálení jednotlivci, studenti či čerství absolventi vysokých škol, výzkumné týmy ad. Návrh se může nacházet ve fázi ideje, rozvinutého systémového řešení či prototypu v libovolné fázi vývoje. Návrhy budou hodnoceny odbornou porotou podle řady kritérií, přičemž mezi nejvýznamnější patří vztah k GNSS, technická proveditelnost, potenciál k uplatnění na trhu a ošetření právních aspektů a rizik. Každý návrh nejprve prochází vyhodnocením v regionálním kole, které si navrhující zvolí dle vlastního výběru. Vítězové regionálních kol postupují do finále soutěže, jehož vítěz bude představen na slavnostním vyhlášení koncem roku.

V rámci České republiky nyní probíhá regionální kolo soutěže, jehož vítězi získají možnost využít nabídku služeb Agentury pro rozvoj podnikání a investic – CzechInvest a ESA BIC Prague o celkové hodnotě až 4000 EUR. Podrobný popis nabízených služeb naleznete v dokumentu na tomto odkaze.

Návod na přihlášení do soutěže naleznete na adrese https://www.galileo-masters.eu/apply/ a samotné soutěžní návrhy můžete vkládat do databáze Galileo Masters na adrese https://login.galileo-masters.eu/ do 31. července 2019.

Regionálním organizátorem soutěže je Ministerstvo dopravy ČR, Odbor ITS kosmických aktivit a VaVaI. Partnery letošního ročníku jsou Agentura pro rozvoj podnikání a investic - CzechInvest.

Kontakty:

  • Regionální pořadatel: MD ČR (Josef Šobra, josef.sobra@mdcr.cz)
  • Regionální partner: ESA BIC Prague / CzechInvest (Jana Šmotková, jana.smotkova@czechinvest.org)

Web soutěže: https://www.galileo-masters.eu

AZO: www.anwendungszentrum.de

Autor: Josef Šobra   |   Sekce: Mezinárodní soutěže | GNSS systémy | Aktuality | Vybrané aktuality a články | Vybrané aktuality a články   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Související články
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril