Česky English

Úvodní stránka Aktuality Galileo for Railways

Galileo for Railways

12.10.2008

Galileo for Railways Mezinárodní workshop GUF, zaměřený na využití družicové navigace v železniční dopravě

INTERNATIONAL WORKSHOP GUF

12. října 2008

Místo konání: Drážďany, Německo

 

Dne 12. října 2008 pořádalo Ministerstvo dopravy České republiky v Drážďanech jednodenní workshop s názvem GALILEO for Railways, zaměřený na využití družicové navigace v železniční dopravě ke zvýšení bezpečnosti jejího provozu a dosažení dalších efektů.

Cíle workshopu:

GUF (Galileo User Forum) je českou iniciativou sdružující konečné uživatele aplikací globálních systémů družicové navigace (GNSS). Prostřednictvím workshopů GUF vedou účastníci odbornou diskusi s evropskými institucemi odpovědnými za rozvoj družicové navigace jako je Evropská komise (EK), Evropský úřad pro dohled nad družicovými navigačními systémy (GSA) a Evropská kosmická agentura (ESA). Tyto workshopy mají formulovat společná stanoviska a doporučení uživatelů, která by měla být zohledněna při rozvoji systémů družicové navigace a jejich zavádění do praxe.

Tento seminář pořádaný v rámci programu veletrhu EuNavTec je vnímán jako výsledek iniciativy ČR k založení GUF a vlastně tvoří první indikativní akci Přípravného výboru (pro založení) GUF. Česká iniciativa založit Galileo User Forum (GUF) je plně v souladu se závěry Meziparlamentní konference EISC z března 2008 v Praze, na které její účastníci jednomyslně podpořili záměr ČR k vytvoření nadnárodní platformy zpracovatelů signálů systému Galileo.

Seminář je věnován problematice využití družicových systémů na železnici ke zvýšení bezpečnosti jejího provozu a dosažení dalších efektů. Seminář má kromě jiného ověřit zájem reálných uživatelů v prostředí železnice o spolupráci na daném směru, kde je záměrem vytvořit jejich společnou jednotící vazbu na GSA s cílem unifikovat využití služeb systému GALILEO na evropské železniční síti. Na seminář jsou pozvány klíčové technologické firmy, vyvíjející nové vlaky, a národní společnosti provozující železniční dopravu v nejbližších zemích. Seminář je jednodenní a po úvodní části se jeho práce rozdělí do sekcí. Na závěr se budou prezentovat výsledky a přijímat doporučení.

Semináře se zúčastní zejména odborníci průmyslových odvětví, které buď už využívají současné družicové systémy, anebo ve své činnosti chtějí využívat systém Galileo.

Hlavní témata::

  • Galileo impact assessment on railways, expectations of users
  • Galileo as an instrument of unification ofthe European railway transport
  • Galileo for security and safety of railway transport

 

 

Autor: Václav Šimice   |   Sekce: Aktuality   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.