Česky English

Úvodní stránka Aktuality „Evropské kosmické hovory“ budou sdílet nadšení pro vesmír

„Evropské kosmické hovory“ budou sdílet nadšení pro vesmír

2.10.2018

„Evropské kosmické hovory“ budou sdílet nadšení pro vesmír

Iniciativa "European Space Talks" nabídne každému členovi evropské vesmírné komunity příležitost spojit se s vesmírnými profesionály, vědci a nadšenci a podílet se na prezentaci nejnovějších výzkumů, aktivit nebo zájmů.

Během listopadu 2018 se uskuteční ve členských státech ESA série rozhovorů a akcí na místní úrovni, které budou mít za cíl propagovat kosmické aktivity mezi nejširší veřejností. Od škol přes lokální společenské místnosti až po průmyslové podniky nebo univerzity: žádné místo nebude příliš malé.

Generální ředitel ESA Johann Wörner k tomu uvádí: „Zvu každého z evropské kosmické rodiny, aby se přidal k této nové zkušenosti s nemalým přesahem. Každý se může stát hostitelem Space Talk a sdílet své nadšení pro vesmír.“

Vesmír přitom zajímá každého. Podílí se na našich každodenních životech a pomáhá rozřešit některé z největších výzev, před nimiž lidstvo stojí. Evropský kosmický sektor se významným způsobem podílí na evropské ekonomice a inspiruje mnoha způsoby nejmladší generace.

Kdy jiný, než lidé vyplňující své dny přemýšlením o vesmíru, pracující na kosmických projektech nebo rovnou ve vesmíru žijící, by měl sdílet své nadšení se světem?

Jako evropští kosmičtí profesionálové máme zodpovědnost informovat veřejnost o tom, co naše organizace a průmysl dělají. Stejně tak bychom měli zajistit, aby každý z nás co nejlépe rozuměl světu, ve kterém žije. Mimo jiné proto, aby byl co nejlépe připravený na svět zítřka.

Pro přípravu a realizaci akce Space Talk ve svém jazyce a stylu se jednoduše registrujte zde a stáhněte si komunikační sadu. Následně získáte přístup k centrálnímu webu, kde vytvoříte vlastní událost a budete ji propagovat společně s dalšími aktivitami Space Talks.

Evropská kampaň bude kulminovat v sobotu 24. listopadu, ale události spadající pod hlavičku Space Talks mohou být realizovány kdykoliv v průběhu listopadu.

Když budete prezentovat své nadšení pro vesmír, nepřestávejte myslet digitálně! Mnoho nadšeneckých komunit se ke kampani přidá, takže nezapomeňte tak učinit i vy přidáním hashtagu #SpaceTalks při komunikaci své události.

A pokud se některé akce v rámci běhu Space Talk budete chtít zúčastnit, již brzy bude seznam blízkých aktivit k dispozici na webu Space Talks!

Další informace jsou k dispozici na portálu Evropské kosmické agentury (ESA).

Autor: Tomáš Přibyl   |   Sekce: Aktuality   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.