Česky English

Úvodní stránka Aktuality Evropská komise uveřejnila zprávu o stavu programů Galileo a Egnos

Evropská komise uveřejnila zprávu o stavu programů Galileo a Egnos

27.1.2011

Evropská komise uveřejnila zprávu o stavu programů Galileo a Egnos Evropská komise uveřejnila 18.ledna 2011 střednědobou revizní zprávu (Midterm review)o stavu vývoje evropských GNSS programů Galileo a EGNOS.

Evropská komise zveřejnila střednědobou revizní zprávu (Midterm review)  o vývoji evropských GNSS programů Galileo a EGNOS

(Image zdroj: EC)

Evropská komise pravidelně předkládá revizní zprávy týkající se evropských globálních navigačních družicových systémů Galileo a EGNOS.
18. ledna 2011 zveřejnila střednědobou revizní zprávu, týkající se aktuálního stavu vývoje obou těchto programů.

V ní se uvádí, že současný stav ve vývoji programu Galileo, včetně podpisu čtyř významných zakázek a testování prvních čtyř provozních satelitů, potvrzuje, že systém přinese první služby již v  roce  2014.

V návaznosti na tyto skutečnosti se také předpokládá, že budování tohoto systému pomůže zajistit větší podíl evropských firem na trhu vesmírných technologií a přinese tak větší nezávislost Evropy v odvětvích, která jsou důležitá pro rozvoj jejího hospodářství a celkový prospěch občanů.

Oceněn je významný  posun ve využívání programu EGNOS, který poskytuje korekce signálů přícházejících ze stávajících družicových navigačních systémů..

Evropská komice ve zprávě zdůrazňuje, že podpora technologii satelitní navigace je v souladu se strategii Europe 2020 a přispívá k jejímu udržitelnému hospodářskému rozvoji.

 

Podrobné informace na:
http://ec.europa.eu/enterprise/newsroom/cf/itemlongdetail.cfm?item_id=4835&lang=en&tpa=0&displayType=news

Sekce: Aktuality   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril