Česky English

Úvodní stránka Aktuality ESNC 2010 - Závěrečné hodnocení projektů v Madridu

ESNC 2010 - Závěrečné hodnocení projektů v Madridu

20.9.2010

ESNC 2010 - Závěrečné hodnocení projektů v Madridu Ve dnech 20.. a 21. září 2010 proběhlo v Madridu závěrečné kolo soutěže European Satellite Navigation Competition (ESNC).

20. - 21. září 2010

Místo konání:

Madrid

Ve dnech 20. a 21. září proběhlo v Madridu závěrečné kolo soutěže European Satellite Navigation Competition (ESNC), v jehož průběhu bylo hodnoceno 28 projektů vybraných na základě regionálních kol ESNC.

ESNC je soutěž projektů zaměřených na využití družicových navigačních systémů v nejrůznějších oblastech lidské činnosti. Hlavním pořadatelem soutěže je německé Anwendungszentrum GmbH Oberpfaffenhofen. Soutěž probíhá ve dvou kolech – regionálním a závěrečném celosvětovém, do něhož postupují pouze vítězné projekty z regionálního kola. Kromě hlavní ceny jsou v rámci ESNC udělovány i tematické ceny Speciál Topic Prize, které udělují významné evropské instituce zabývající se družicovou navigací a partnerské společnosti soutěže.

Na základě hodnocení projektů v závěrečném kole bude vybrán vítěz letošního ročníku ESNC. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne dne 18. října 2010 na ESNC Awards Ceremony v Mnichově. V rámci vyhlášení rovněž proběhne setkání koordinátorů všech regionálních vítězných projektů.

Vítězem za region Praha, jehož prostřednictvím je ČR v soutěži zastoupena je projekt DVB Disaster Monitoring společností Immobiliser Central Europe s.r.o., VIPRON Ltd. a Pramacom Prague spol. s r.o. Projekt se zabývá získáváním, vyhodnocováním a především distribucí informací a geografických dat při řešení mimořádných situací.

 

Více informací o ESNC na http://www.galileo-masters.eu/

 

Autor: Václav Šimice   |   Sekce: Aktuality   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.