Česky English

Úvodní stránka Aktuality ESNC - European Satellite Navigation Competition 2011

ESNC - European Satellite Navigation Competition 2011

1.4.2011

ESNC - European Satellite Navigation Competition  2011

V tomto roce proběhne už osmý ročník soutěže European Satellite Navigation Competition (ESNC), dříve Galileo Masters, která je mezinárodní soutěží projektů zaměřených na využití družicových navigačních systémů v nejrůznějších oblastech lidské činnosti. Soutěž je určena nejen společnostem a podnikatelům, ale také univerzitám, výzkumným ústavům i jednotlivcům.

Každoročně se soutěž koná pod záštitou Agentury pro evropský GNSS (GSA), jejíž nové sídlo bude v Praze, a Evropské kosmické agentury (ESA). Hlavním pořadatelem soutěže je německé Anwendungszentrum GmbH Oberpfaffenhofen. Novým kontaktním bodem pro účastníky této soutěže je Odbor kosmických technologií a družicových systémů Ministerstva dopravy České republiky www.spacedepartment.cz

Projekty je možno přihlásit .od 1.dubna 2011 do 30.června 2011. V  červenci a srpnu proběhne vyhodnocení projektů. Vítěz bude vybrán komisí ve dnech 8. - 9. září 2011.

Celkový vítěz, regionální vítězové a vítěz soutěže Galileo budou 19.října 2011 představeni veřejnosti v Mnichově.
První příležitost dozvědět se o letošní soutěži více  bude na ESNC International Kick-off Conference. Letošní zahájení se bude konat dne 11. května a jeho hostitelem bude Institute of Engineering and Technology (IET) v Londýně.

Před zahájením konference, 10. května večer, bude mít každý účastník  možnost 5-ti minutové prezentace svého podnikatelského záměru odborné porotě. Následuje warm-up party v prostorách Inmarsat, včetně komentované prohlídky Satelite Control Centre (SCC).
Konferenci zahájí Carlo des Dorides, nový výkonný ředitel Evropské agentury GNSS (GSA). Zástupci sponzorů soutěže představí letošní speciální téma cen a všechny výhody, které ESNC může letošním účastníkům nabídnout.

 

Informace  o ESNC 2011 a přihlášení do soutěže na http://www.galileo-masters.eu/.

Autor: Václav Šimice   |   Sekce: Mezinárodní soutěže | Aktuality   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril