Česky English

Úvodní stránka Aktuality ESNC - European Satellite Navigation Competition 2010 Slavnostní zahájení regionálního kola sotěže

ESNC - European Satellite Navigation Competition 2010 Slavnostní zahájení regionálního kola sotěže

12.5.2010

ESNC - European Satellite Navigation Competition 2010 Slavnostní zahájení regionálního kola sotěže 12. května 2010 proběhlo slavnostní zahájení regionálního kola 7.ročníku mezinárodní soutěže European Satellite Navigation Competition (ESNC)

 

Místo konání:

Detašované pracoviště Ministerstva dopravy ČR, Janovského 527/2, 170 00 Praha 7

Letos se uskuteční již sedmý ročník mezinárodní soutěže European Satellite Navigation Competition (ESNC), dříve známé pod názvem Galileo Masters. Soutěž je určena jak pro společnosti a podnikatele, tak i pro výzkumné ústavy, univerzity a jednotlivce starší osmnácti let. Do soutěže může být přihlášen jakýkoli nápad, systémové řešení nebo prototyp v různé fázi vývoje a jedinou podmínkou je, že myšlenka projektu musí, alespoň v minimální míře, využívat družicové navigační systémy. 

Cílem soutěže je  posílit aktivní vztah odborné i široké veřejnosti  ke globálním družicovým navigačním systémům. Bez podpory jejích technologií není možný ani komplexní rozvoj dopravních systémů, a proto chce MD tento sektor i nadále podporovat. Předmětem programu Galileo není však jen navigace sama o sobě, ale i další rozvoj technologií a inovačních procesů s ní spjatých, které se podílejí na mnoha aspektech ekonomického rozvoje a růstu konkurenceschopnosti celé naší společnosti.

Ministerstvo dopravy ČR, které zajišťuje z pověření vlády účast České republiky na  navigačním družicovém programu Galileo a slouží jako národní koordinátor v oblasti vývoje družicové navigace je také garantem tohoto regionálního kola soutěže ESNC 

 

 

 

 

 

 

Autor: Václav Šimice   |   Sekce: Aktuality   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.