Česky English

Úvodní stránka Aktuality ESA na pařížském aerosalónu 2017

ESA na pařížském aerosalónu 2017

19.6.2017

ESA na pařížském aerosalónu 2017

Už v pondělí 19. června otevře své brány 52. pařížský aerosalón na letišti Le Bourget. ESA bude prezentovat své programy ve vlastním pavilonu mezi modely raket Ariane 1 a Ariane 5 ve skutečné velikosti – hned vedle stálé expozice Muzea letectví a kosmonautiky.

Pavilon ESA představí ambiciózní evropské mise a projekty ve všech oblastech průzkumu vesmíru. A to s největším důrazem na aktuální úspěchy a nadcházející dobrodružství.

Středem prezentace bude to, co generální ředitel ESA Johann-Dietrich Wörner označuje jako „Space 4.0“. Což je éra, ve které se kosmický sektor vyvíjí z čistě vládního hájemství několika vybraných zemí do nové reality, kdy celosvětově narůstá množství kosmických hráčů, a to od veřejných k soukromým, od lokálních ke globálním, od akademických po občanské.

ESA bude prezentovat široké rozpětí projektů od kosmických věd a technologií k budoucím plánům v oblasti pilotovaných letů, robotického průzkumu a od dopravních systémů ke kosmickým službám a aplikacím.

Pařížský aerosalón bude pro odbornou veřejnost otevřený od 19. do 22. června, následovat budou od 23. do 25. června dny pro nejširší veřejnost. Otevřeno je denně od 8:30 do 18:00 h.

Každý den budou realizovány v centrálním prostoru pavilonu tematické přednášky, přičemž jejich zastřešujícím tématem bude Space 4.0. V jednotlivých dnech budou zaměřeny na:

  • Média s generálním ředitelem ESA Johannem-Dietrichem Wörnerem a ostatními řediteli ESA. A to v pondělí 19. června na téma „Space 4.0ur future – ESA in motion“ (Space 4.0 je naše budoucnost – ESA v pohybu).
  • Průmysl a partnerské instituce, a to ve středu 21. června: „Space 4.0ur future – up and start“ (Space 4.0 je naše budoucnost – vzhůru a startujeme).
  • Občany a debatu občany ESA ve čtvrtek 22. června: „Space 4.0ur future – soundcheck with citizens“ (Space 4.0 je naše budoucnost – souznění s občany).
  • Studenty v pátek 23. června: „Space 4.0ur future – NewGen challenge“ (Space 4.0 je naše budoucnost – výzva pro nové generace).
  • Děti, mládež a sociální média v sobotu 24. června a v neděli 25. června: „Space 4.0ur future – AstroTalks' & 'Space 4.0ur future – plug and play“ (Space 4.0ur future – připoj se a hrej).
     

Další informace si lze přečíst na blogu SocialSpace

Kompletní program událostí v pavilónu ESA, které se uskuteční od 19. do 25. června, je (v angličtině) k dispozici zde.

Další informace jsou k dispozici na portálu Evropské kosmické agentury (ESA).

Autor: Tomáš Přibyl   |   Sekce: Aktuality   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril