Česky English

Úvodní stránka Aktuality ESA a evropský kosmický průmysl spojují sítě pro 5G

ESA a evropský kosmický průmysl spojují sítě pro 5G

22.6.2017

ESA a evropský kosmický průmysl spojují sítě pro 5G

ESA a šestnáct zástupců družicového průmyslu podepsalo 21. června na pařížském aerosalónu společnou dohodu o spolupráci na projektu „Satelite for 5G“ (Družice pro 5. generaci [komunikačních sítí]).

ESA a zástupci evropského kosmického průmyslu tak spojí síly při vývoji a demonstraci přidané hodnoty, kterou družice přinášejí v kontextu 5G.

Coby součást iniciativy ESA „Satellite for 5G“ plánované na roky 2018 až 20 a dále, tak ESA a zástupci průmyslu budou společně pracovat na:

  • zkoušky služeb 5G, a to včetně schopností družic. Se zaměřením na sektory, na které 5G míří jako je doprava, média, zábava nebo bezpečnost;
  • průřezové aktivity v oblastech vývoje aplikací, standardizace, aspektů řízení zdrojů, kampaní demonstrace interoperability a podpůrných technologií;
  • informační činnost.

 

Dalším krokem signatářů bude konsolidace definujících elementů zkušebních projektů a souvisejících aktivit, a to do konce letošního roku.

Toto úsilí je v souladu a bude stavět na existujících iniciativách Evropské komise v oblasti 5G, přičemž bude hledat komplementaritu s dalšími evropskými, národními a mezinárodními iniciativami. Aktuálně podepsaná společná dohoda podporuje další konvergenci mezi evropským průmyslem a institucemi v oblasti 5G. Což bude ostatně i středobodem konference ESA a ESPI (European Space Policy Institute) „Space and Satcom for 5G: European Transport and Connected Mobility“, která proběhne ve dnech 27. a 28. června 2017.

Bližší informace: https://artes.esa.int/space-and-satcom-5g

Za ESA podepsal dohodu ředitel pro telekomunikace a integrované aplikace Magali Vaissiereová, za průmysl pak šestnáct zástupců operátorů, poskytovatelů služeb a výrobců. K podpisu došlo na pařížském aerosalónu za přítomnosti generálního ředitele ESA Johanna-Dietricha Wörnera.

„5G představuje velkou příležitost pro náš kosmický průmysl, protože kosmické technologie a družice mají šanci stát se nedílnou součástí budoucí generace komunikačních sítí a služeb. Společné prohlášení demonstruje, že naši klíčoví průmysloví partneři jsou připraveni spojit na tomto ambiciózním poli své síly. ESA bude definovat rámec pro podporu průmyslových aktivit a dále upevní plus bude koordinovat institucionální podporu v Evropě a zvláště s Evropskou komisí,“ komentuje Magali Vaissiereová.

Další informace jsou k dispozici na portálu Evropské kosmické agentury (ESA).

Autor: Tomáš Přibyl   |   Sekce: Aktuality   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Všechna práva vyhrazena © 2019 NETservis s.r.o.