Česky English

Úvodní stránka Aktuality EGNOS & Civil Aviation

EGNOS & Civil Aviation

3.12.2009

EGNOS & Civil Aviation Ministerstvo dopravy České republiky pořádalo 3. prosince 2009 v Pražském domě v Bruselu mezinárodní workshop GUF zaměřený na využití družicových navigačních systémů a jejich aplikací v oblasti civilního letectví.

INTERNATIONAL WORKSHOP GUF

3. prosince 2009

Místo konání: Delegation of Prague to the EU in Brussels,
                        Prague House, Avenue Palmerston 16, 1000 Brussels, Belgium

Ministerstvo dopravy České republiky ve spolupráci s hlavním městem Prahou pořádalo 3. prosince 2009 v Pražském domě v Bruselu mezinárodní workshop GUF nazvaný „EGNOS & Civil Aviation“. Je to již třetí tématický workshop, nyní zaměřený na využití družicových navigačních systémů a jejich aplikací v oblasti civilního letectví.

Hlavní témata:

  • Galileo and EGNOS status today and benefits for the aviation community
  • Satellite Based Landing Applications: EGNOS and GBAS
  • GNSS Applications for airport ground operations    
  • Potential of navigation systems for light and ultra-light aircrafts

Cíle workshopu:

Česká republika si je vědoma nesmírné důležitosti moderních technologií a jejich přínosu pro pokrok ať již v oblasti technologické, či sociální. Global Navigation Satelite System (GNSS) tudíž právem zastává se svým neustále se zvyšujícím potenciálem přední místo mezi takovýmito moderními technologiemi. Avšak pro ucelený a koordinovaný rozvoj systémů GNSS je potřeba vzít v úvahu požadavky a potřeby všech zainteresovaných subjektů.

Z hlediska využití těchto systémů hraje neoddiskutovatelně hlavní roli doprava, kde specificky letectví zastává vzhledem ke své vysoké míře bezpečnosti a spolehlivosti neochvějné postavení. Systém EGNOS a následně Galileo mají velký potenciál v letectví nejenom pro přímé uživatele, ale pro všechny složky (pozemní segment, řídící segment, koncoví uživatelé), které se budou účastnit procesu využívání aplikací a služeb, které tyto systémy poskytují a budou poskytovat. Systém EGNOS a později Galileo mohou být například v začátcích využívány pouze jako záložní systémy, později však budou postupně stávající systémy nahrazovat, jelikož jejich přínos pro letectví (ať již z hlediska své nižší zřizovací a provozní náročnosti, technologické i finanční) bude neustále narůstat.

Z těchto důvodů Ministerstvo dopravy ČR ve spolupráci s hlavním městem Prahou a Pražským domem v Bruselu pořádá mezinárodní workshop Galileo User Forum (GUF) na toto téma  jakožto českou iniciativu. Cílem tohoto workshopu je formulovat společná stanoviska a doporučení pro další rozvoj v oblasti satelitních navigačních systémů v oblasti letecké dopravy.

Pozvánka a program ke stažení zde

 

Autor: Václav Šimice   |   Sekce: Aktuality   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.