Česky English

Úvodní stránka Aktuality Důkladně protřepaná družice Konnect

Důkladně protřepaná družice Konnect

18.9.2019

Důkladně protřepaná družice Konnect

První družice řady Spacebus Neo – Konnect, což je satelit pro předávání dat vysokou rychlostí objednaný organizací Eutelsat – úspěšně dokončila svoji mechanickou testovací kampaň v továrně firmy Thales Alenia Space v Cannes.

Test demonstroval schopnost družice ve zdraví přečkat silné vibrace, k nimž dochází během startu na oběžnou dráhu.

Partneři projektu – ESA, Thales Alenia Space, CNES a Eutelsat – byli velmi potěšeni výsledky, jichž bylo dosaženo.

„Navzdory tomu, že zařízení bylo vystaveno nejvyššímu možnému mechanickému zatížení, vedla si první družice Spacebus Neo fantasticky. Ostatně, stejně jako týmy v Cannes, které dokázaly uskutečnit kritickou testovací kampaň v rekordním čase,“ komentuje systémový manažer v ESA François Balme.

Zatímco družice bude pokračovat v přípravě na cestu na kosmodrom, data získaná během zkoušky budou použita k ověření připravenosti celé produktové řady na kvalifikační revizi. Ta je plánovaná na konec letošního roku.

Nyní, když jsou mechanické testy úspěšně za družicí, čeká na ni další řada zkoušek, které definitivně prověří její připravenost na start.

Partnerské projekty ESA umožňuj evropskému průmyslu udržovat a rozvíjet svoji konkurenceschopnost na celosvětovém komerčním trhu, dále pak dovolují sdílení rizika. ESA přebírá riziko spojené s vývojem inovativních řešení a partner následně komerční riziko, kdy musí reagovat na potřeby trhu.

Program Neosat zahrnuje projekty Spacebus Neo firmy Thales Alenia Space a Eurostar Neo společnosti Airbus. Zahrnuje vývoj až do stádia ověření na oběžné dráze: týká se přitom nových družicových produktových řad obou společností. To dovolí evropskému průmyslu vyrábět konkurenceschopné družice pro globální komerční trh.

Další informace jsou k dispozici na portálu Evropské kosmické agentury (ESA).

Autor: Tomáš Přibyl   |   Sekce: Aktuality   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril