Česky English

Úvodní stránka Aktuality Družice Sentinel-3B je natankována

Družice Sentinel-3B je natankována

16.4.2018

Družice Sentinel-3B je natankována

Příprava družice na start zahrnuje dlouhou řadu úkolů. Ovšem poté, co byl satelit systému GMES/Copernicus Sentinel-3B natankován pohonnými látkami, je seznam „zbývá udělat“ opět kratší. Co je navíc důležité: vše nyní směřuje ke startu dne 25. dubna.

Poněvadž hydrazin je extrémně toxický, mohou na tankování zůstat v přípravné místnosti jen specialisté oblečení v neforemných a kosmicky vypadajících oblecích. Lékař, hasiči a pracovníci bezpečnosti pak čekali v blízkosti společně se sanitním a hasičským vozem, aby reagovali v případě jakýchkoliv problémů.

Projektový manažer mise ESA Sentinel-3 Bruno Berruti k tomu říká: „Jde o významný úkol, který jsme si mohli odškrtnout z našeho seznamu. Díky odbornosti pohonného týmu firmu Thales Alenia Space byl provedený perfektně.“

„Nyní se můžeme soustředit na další velký úkol, kterým je umístění družice pod aerodynamický kryt rakety. Tím navždy zmizí z našich očí.“

Družice Sentinel-3B se vydá do vesmíru na palubě rakety Rockot ve středu 25. dubna v 17:57 h GMT (19:57 h středoevropského času).

Na oběžné dráze se přidá ke svému identickému dvojčeti, družici Sentinel-3A, která byla vypuštěna v roce 2016. Párování družic nabízí nejlepší možné pokrytí a dodávku dat pro systém GMES/Copernicus.

Sentinel-3B je sedmým satelitem řady Sentinel, který bude pro GMES/Copernicus dopravený do vesmíru. Jeho start dokončí sestavu první sady misí Sentinel pro evropský program GMES/Copernicus.

Další informace jsou k dispozici na portálu Evropské kosmické agentury (ESA).

Autor: Tomáš Přibyl   |   Sekce: Aktuality   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril