Česky English

Úvodní stránka Aktuality Devátý ročník soutěže ESNC 2012 zná své vítěze

Devátý ročník soutěže ESNC 2012 zná své vítěze

31.10.2012

Devátý ročník soutěže ESNC 2012 zná své vítěze

Na slavnostním vyhlášení výsledků soutěže European Satellite Navigation Competition ESNC 2012, které proběhlo v Mnichově dne 25.10.2012, bylo oznámeno 24 regionálních cen, pět speciálních cen a dvě ceny z kategorie prototypů. Celkovým vítězem se stal "indoor" navigační systém pro chytré telefony, využívající modulované magnetické pole, vítězem českého regionu byl vyhlášen systém geografický systém GINA využívaný pro práci v terénu. Poprvé byl také udělen titul Galileo Pro, který získal projekt s názvem "Connected vehicle".

Celkovým vítězem soutěže se pro rok 2012 stala organizace Fraunhofer Portugal spolu s Univerzitou Porto. Hlavní cenu ve výši 20 000,- € a titul „Galileo Master 2012“ získala za navigační systém do budov, určený pro smartphones a využívající modulovaného magnetického pole.

Českým vítězem se stala společnost GINA Software s.r.o. se systémem stejného názvu, který umožňuje sdílení geografických informací pomocí globální databáze znalostí, navigaci v terénu a týmovou komunikaci v reálném čase. Čtyři projekty, umístěné na dalších příčkách v českém regionálním kole, budou oznámeny a představeny na slavnostním vyhlášení, které je plánováno na 27.11.2012. Pro více informací sledujte v následujících dnech stránky www.czechspaceportal.cz .

Mezinárodní soutěž European Satellite Navigation Competition, ESNC je zaměřena na ideové návrhy resp. projekty týkající se využití družicových navigačních systémů v nejrůznějších oblastech lidské činnosti. Soutěž je pořádána od roku 2004 a v letošním roce se jí zůčastnilo 24 regionů z celého světa. Celkový počet soutěžících nápadů se zastavil na čísle 406.

Kromě hlavní ceny a cen regionálních jsou v rámci ESNC udělovány i tematické ceny „Special Prizes“, které udělují významné evropské instituce zabývající se družicovou navigací a partnerské společnosti soutěže a také „Prototyping Prize“, zaměřená na pokročilé nápady, které se již mohou prokázat existujícím prototypem.

Hlavním pořadatelem soutěže ESNC je z pověření bavorské zemské vlády „Anwendungszentrum GmbH Oberpfaffenhofen“. České Ministerstvo dopravy je pověřeno organizací českého regionálního kola soutěže, partnerem tohoto kola je BIC-R&D s.r.o., které se spolupodílí na organizaci soutěže a je sponzorem regionálních cen.

Více informací o vítězích celé soutěže naleznete na stránkách galileo-masters.eu.

Autor: Martin Šunkevič   |   Sekce: Mezinárodní soutěže | Aktuality | Vybrané aktuality a články | Vybrané aktuality a články | Vybrané aktuality a články | Vybrané aktuality a články | Vybrané aktuality pro průmyslové a akademické subjekty   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril