Česky English

Úvodní stránka Aktuality Další družice systému EDRS byla natankována

Další družice systému EDRS byla natankována

29.7.2019

Další družice systému EDRS byla natankována

Druhá družice, která se přidá ke konstelaci formujícího se systému EDRS (European Data Relay System), byla natankována. Do jejího startu tak zbývají jen dny.

Systém EDRS využívá inovativní laserovou technologii, která dramaticky snižuje čas potřebný družice dálkového průzkumu Země pro předání informací do řídicího střediska.

Bude tak možné sledovat Zemi prakticky v reálném čase, což zrychlí reakci na nouzové situace a podpoří vývoj nových služeb a produktů. Ruku v ruce s tím půjdou nová pracovní místa, konkurenceschopnost a prosperita.

Druhá družice systému (EDRS-C) nyní byla natankována palivem a okysličovadlem.

Ty budou použity pro motorický manévr po uvolnění družice z nosiče Ariane 5 na dráze přechodové ke stacionární, kdy se musí vlastními silam dostat právě na stacionární dráhu ve výšce 36 tisíc km nad rovníkem.

Pohonné látky, které zůstanou, budou využité pro udržování správné polohy družice během její následující očekávané patnáctileté životnosti.

EDRS je nový a nezávislý evropský družicový systém, který je reprezentantem partnerství veřejného a soukromého sektoru mezi ESA a Airbusem. Jde o součást úsilí ESA o zainteresování průmyslu ve velkých programech, o zvýšení podpory technologií a dosažení ekonomického přínosu.

„Nyní, když je družice natankovaná, jsme o krok blíže k jejímu připojení na raketu Ariane 5 a dokončení předstartovních příprav,“ komentuje projektový manažer EDRS v ESA Michael Witting.

Další informace jsou k dispozici na portálu Evropské kosmické agentury (ESA).

Autor: Tomáš Přibyl   |   Sekce: Aktuality   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.