Česky English

Úvodní stránka Aktuality Chtěli byste navrhnout celoevropský elektronický nástroj pro plánování cesty veřejnou osobní nebo individuální dopravou?

Chtěli byste navrhnout celoevropský elektronický nástroj pro plánování cesty veřejnou osobní nebo individuální dopravou?

25.8.2011

Chtěli byste navrhnout celoevropský elektronický nástroj pro plánování cesty veřejnou osobní nebo individuální dopravou? Evropská komise v současné době pořádá soutěž o nejlepší nápad elektronického nástroje, který umožní plánovat cestu z kterékoliv místa do určeného místa v rámci zemí EU, a to při použití několika druhů dopravy včetně cyklistické a pěší dopravy. Pokud máte nápad jak navrhnout celoevropský plánovač cest nebo dokonce již takovýto plánovač provozujete, zúčastněte se veřejné soutěže.

Stačí otevřít webovou stránku http://ec.europa.eu/transport/its/multimodal-planners/take-up-the-challenge/index_en.htm, vyplnit přiložený formulář a do 9. září 2011 jej spolu s doplňkovými materiály odeslat Generálnímu ředitelství Evropské komise pro mobilitu a dopravu na adresu move-its@ec.europa.eu .

Ze současně provozovaných plánovačů cest, které budou přihlášeny do soutěže, vybere porota Evropské komise nejlepší a vystaví je od 15. října do 15. listopadu 2011 na webových stránkách Generálního ředitelství Evropské komise pro mobilitu a dopravu. Po tuto dobu bude moci veřejnost hlasovat o nejlepší provozovaný elektronický systém pro plánování cesty veřejnou osobní nebo individuální dopravou.

Vítězi bude umožněno vystavovat jeho systém na stánku Evropské komise v rámci doprovodné výstavy světového kongresu ITS, který se bude konat ve Vídni v říjnu 2012 (http://www.itsworldcongress.at).

Foto zdroj: iDnes.cz 

 

 

Autor: Václav Šimice   |   Sekce: Aktuality   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril