Česky English

Úvodní stránka Aktuality Cesta vesmírem s Evropou: registrujte se na den otevřených dveří v nizozemském středisku ESA

Cesta vesmírem s Evropou: registrujte se na den otevřených dveří v nizozemském středisku ESA

10.7.2018

Cesta vesmírem s Evropou: registrujte se na den otevřených dveří v nizozemském středisku ESA

Už nyní se lze registrovat, abyste byli mezi těmi šťastlivci, kteří nahlédnou za oponu evropského kosmického dobrodružství. Pravidelný každoroční den otevřených dveří v nizozemském středisku ESA se letos bude konat v neděli 7. října.

Den otevřených dveří proběhne v technickém středisku ESA ESTEC (European Space Research and Technology Centre) v nizozemském Noordwijku. Prezentována tu bude věda i technika ze všech oblastí působnosti vesmírné agentury – od kosmonautů přes dálkový průzkum Země nebo řízení družic až po testování družic.

S 22 členskými státy představuje ESA kosmickou agenturu pro Evropu. Podílí se na všech aspektech kosmických aktivit, pracuje s lidmi a organizacemi napříč Evropou – a napříč všemi kontinenty.

Tématem letošní události je „Cesta vesmírem s Evropou“. Jde o jedinečnou příležitost dostat se do bezprostřední blízkosti kosmického hardware, seznámit se s budoucími plány a potkat evropské kosmické agenty – vědce, konstruktéry a kosmonauty.

Návštěvníci budou moci zcela volně projít největší středisko ESA, dozvědí se o simulování kosmického prostředí na Zemi, ohledně plánů na budoucí mise, vyzkouší si různé aktivity, prohlédnou expozice a mohou vyslechnout přednášky odborníků nebo požádat kosmonauty o autogram.

Mezi potvrzenými hosty zatím jsou kosmonaut francouzské agentury CNES Patrick Baudry, nizozemský kosmonaut ESA André Kuipers a německý kosmonaut ESA a bývalý ředitel pilotovaných letů a operací v ESA Thomas Reiter.

Den otevřených dveří typicky přivítá 8000 návštěvníků každým rokem. Aby si každý prohlídku opravdu užil a také v zájmu bezpečnosti je třeba omezit počet návštěvníků, takže se nezapomeňte registrovat.

Protože počet návštěvníků je omezený, registrujte se co nejdříve.

Každoroční událost je také nizozemským příspěvkem k Víkendu vědy, stejně jako ke Světovému kosmickému týdnu.

Další informace jsou k dispozici na portálu Evropské kosmické agentury (ESA).

Autor: Tomáš Přibyl   |   Sekce: Aktuality   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.