Česky English

Úvodní stránka Aktuality Cenu Copernicus Masters vyhrál projekt Sentinel Hub

Cenu Copernicus Masters vyhrál projekt Sentinel Hub

1.11.2016

Cenu Copernicus Masters vyhrál projekt Sentinel Hub

Cloudová webová služba, které dovoluje neodborníkům procházet, zpracovávat a distribuovat velká množství dat z dálkového průzkumu Země získala letošní hlavní cenu v klání Copernicus Masters.

V letošním šestém ročníku hledala mezinárodní renovovaná soutěž svěží nápady na služby, podnikatelské příležitosti a aplikace založené na datech dálkového průzkumu Země.

Obrovské množství dat produkovaných evropským programem GMES/Copernicus a družicemi Sentinel otevírá dveře bezpočtu produktů a služeb v širokém záběru oborů podnikání.

Slavnostní ceremoniál, během kterého se udílely ceny také v rámci soutěže ESNC (European Satellite Navigation Competition), se uskutečnil v úterý 25. října ve španělském Madridu.

Vítězný nápad pojmenovaný Sentinel Hub byl navržený týmem ze slovinské laboratoře Sinergise. Společně se snadným využitím služeb může být nápad integrovaný do libovolného geografického informačního systému a je tak připravený zlepšit každodenní práci vývojářů, vědců a dalších cílových skupin.

Tým se tak vracel domů s odměnou 10 tisíc euro v hotovosti.

Ředitel programů dálkového průzkumu Země v ESA Josef Aschbacher k tomu podotýká: „Podle nedávné studie PwC se systém Copernicus stal třetím největším dodavatelem dat na světě. Přitom přístup k datům služby Sentinel je plný, zdarma a otevřený uživatelům na celém světě.“

„Sentinel Hub výrazně zjednodušuje způsob, jakým uživatelé mohou přistupovat k družicovým datům a následně je zpracovávat. S aplikacemi jako je tato soutěž opět ukázala svůj potenciál řídit inovativní využití dat dálkového průzkumu Země a pomáhat s otevíráním programu GMES/Copernicus novým skupinám uživatelů.“

Kromě projektu Sentinel Hub byli oceněni vítězové v dalších sedmi kategoriích, kteří si celkově odnesli ceny v hodnotě 600 tisíc euro. Ty měly podobu hotovosti, konzultačních služeb, datových balíčků a dalších benefitů. Vítězové také dostanou příležitost připravit své nápady ke vstupu na trh v jednom z šestnácti podnikatelských inkubátorů ESA v Evropě.

Letos poprvé zve Copernicus Accelerator čtyřicet finalistů soutěže Copernicus Masters, aby se zapojili do osmiměsíčního mentorského programu, který jim může pomoci urychlit zavádění nápadů do praxe.

Další informace (v angličtině) jsou k dispozici na portálu Evropské kosmické agentury (ESA).

Autor: Tomáš Přibyl   |   Sekce: Aktuality   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.