Česky English

Úvodní stránka Aktuality Brněnská firma Frentech Aerospace získala pro Českou republiku zatím největší komerční zakázku v oblati kosmických technologií.

Brněnská firma Frentech Aerospace získala pro Českou republiku zatím největší komerční zakázku v oblati kosmických technologií.

28.5.2012

Brněnská firma Frentech Aerospace získala pro Českou republiku zatím největší komerční zakázku v oblati kosmických technologií. Brněnská firma Frentech Aerospace s.r.o. pracuje v současnosti na největší tuzemské komerční zakázce pro vesmírné technologie za 1,9 milionu eur (48 milionů korun). Zapojila se tak do prestižního projektu Iridium next s rozpočtem 2,5 bilionu eur. Výsledkem tohoto projektu bude vyslání 81 telekomunikačních družic na oběžnou dráhu Země. Při rozevírání svých solárních panelů pomůže družicím právě přesná mechanika z brněnské firmy.

Společnost Frentech Aerospace s 86 zaměstnanci uspěla v soutěži o to, kdo bude součástku pro francouzskou společnost Thales Alenia Space vyrábět. "Je za tím spousta dřiny. Musíte cestovat po konferencích, nebát se investovat a koneckonců dělat i chyby," popisuje ředitel společnosti Pavel Sobotka.  

 

Sídlo firmy (foto zdroj www.frentech)

Frentech Aerospace s.r.o. je členem České vesmírné aliance – společenství firem, které sdružuje podniky s prioritním zájmem o vesmírné projekty.

 

Další související články o firmě Frentech Aerospace:
http://jcmm.cz/cz/nauc-se-a-uc/co-uz-probehlo/exkurze-do-firmy-frentech-aerospace.html

http://www.youtube.com/watch?v=TlDGXxAnPhc

Více o tomto úspěchu a firmě Frentech  v článku Hospodářsských novin na adrese
http://hn.ihned.cz/c1-55924130-nejvetsi-vesmirna-zakazka-miri-do-brna

 

Text zdroj: hn.Ihned.cz 

 

 

 

Autor: Václav Šimice   |   Sekce: Aktuality   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.