Česky English

Úvodní stránka Aktuality Benefits of Satellite Navigation for Urban Mobility

Benefits of Satellite Navigation for Urban Mobility

2.6.2010

Benefits of Satellite Navigation for Urban Mobility Ministerstvo dopravy České republiky pořádá 2. června 2010 v Pražském domě v Bruselu mezinárodní workshop GUF, zaměřený na využití družicových navigačních systémů a jejich aplikací v oblasti městské mobility.

INTERNATIONAL WORKSHOP GUF

2. června 2010

Místo konání: Delegataion of Prague to the EU in Brussels
                        Prague House, Avenue Palmerston 16, 1000 Brussels, Belgium

Ministerstvo dopravy České republiky ve spolupráci s hlavním městem Prahou a Sdružením pro dopravní telematiku pořádalo 2. června 2010 v Pražském domě v Bruselu mezinárodní workshop GUF nazvaný „Benefits of Satellite navigation for Urban Mobility“. Je to již pátý tématický workshop, nyní zaměřený na využití družicových navigačních systémů a jejich aplikací v oblasti městské mobility.

Cíle workshopu:  

Česká republika si je vědoma nesmírné důležitosti moderních technologií a jejich přínosu pro pokrok ať již v oblasti technologické, či sociální. Global Navigation Satelite System (GNSS) tudíž právem zastává se svým neustále se zvyšujícím potenciálem přední místo mezi takovýmito moderními technologiemi. Avšak pro ucelený a koordinovaný rozvoj systémů GNSS je potřeba vzít v úvahu požadavky a potřeby všech zainteresovaných subjektů.

Mezi nejpalčivější problémy života ve velkých městech patří mobilita občanů. Nárůst dopravy v městských oblastech způsobuje problémy s průjezdností měst, v důsledku čehož se zvyšují negativní vlivy na zdraví obyvatelstva, na okolní prostředí, dochází k problémům v zásobování apod.

Systém EGNOS a následně Galileo mají velký potenciál v oblasti městské mobility, protože tato se přímo dotýká každého občana. Dostatečně kvalitní informace o městské dopravě poskytované skrze tyto systémy umožní zlepšit průjezdnost měst,  účinněji řídit silniční provoz, optimalizovat jízdu vozidel veřejné dopravy a přispějí tak k zvýšení bezpečnosti i ekologizaci a úspoře prostředků v městské dopravě.

To je důvod, proč Ministerstvo dopravy ČR ve spolupráci s hlavním městem Prahou a Sdružením pro dopravní telematiku pořádá v Pražském domě v Bruselu mezinárodní workshop Galileo User Forum (GUF) jakožto českou iniciativu. Cílem workshopu GUF je vést odbornou diskusi mezi koncovými uživateli a evropskými institucemi odpovědnými za rozvoj družicové navigace. Na základě diskusí formulují účastníci workshopu společná stanoviska a doporučení, která by měla být zohledněna při rozvoji systémů družicové navigace v oblasti městské mobility a jejich zavádění do praxe, zejména pro budoucí evropský systém Galileo. Názory účastníků nebo krátká prezentace k problematice v průběhu diskuzí jsou vítány.

Workshop GUF zaměřený na využití systému EGNOS a následně Galileo v oblasti městské mobility se bude konat v prostorách Pražského domu v Bruselu. Ministerstvo dopravy České republiky si Vás tímto dovoluje pozvat k účasti na workshopu GUF „Benefits of Satellite Navigation for Urban Mobility“. 
    

Pozvánka a program ke stažení zde.

Prezentace ze semináře ke stažení zde.

   

 

 

Autor: Václav Šimice   |   Sekce: Aktuality   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.