Česky English

Úvodní stránka Aktuality 5. zasedání Czech-ESA Task Force

5. zasedání Czech-ESA Task Force

1.6.2011

5. zasedání Czech-ESA Task Force Dne 19. května 2011 se ve středisku ESTEC konalo 5. zasedání Czech-ESA Task Force. Jednání se za ČR účastnili: Václav Kobera, Jan Marek, Jan Hrušák, Ivan Jukl, David Müller a Ondřej Rohlík. Za českou stranu jednání vedl Václav Kobera, za ESA Eric Morel de Westgaver, ředitel Procurement, Financial Operations and Legal Affairs.

Hlavním cílem jednání bylo rozhodnout o projektech podaných do ESA v rámci 2. výzvy k podávání projektů s označením AO/1-6647/10/NL/CBi běžně odkazované jako AO6647 v rámci Podpůrného programu pro integraci českých subjektů do ESA dle článku 6.1 dohody o přistoupení České republiky k ESA. V pravomoci Czech-ESA Task Force je rozhodování o 45% českého povinného příspěvku do rozpočtu ESA, a to po dobu šesti let od vstupu do ESA.

Vyhlášení výzvy předcházelo 4. zasedání Czech-ESA Task Force v listopadu 2010, kde se dohodly podmínky výzvy a text zadávací dokumentace. Výzva byla vyhlášena v prosinci 2010 a české subjekty mohly podávat návrhu projektů do února 2011. Poté byly návrhy hodnoceny podle standardních procesů, které ESA rutinně používá. Toto hodnoceni provádí tzv. Technical Evaluation Board (TEB). Celkem projekty hodnotilo 9 členů TEB a na konzultacích se podílelo dalších 61 expertů z ESA. Cílem jednání 19.5.2011 bylo vybrat projekty k financování s ohledem na (1) hodnoceni TEB, (2) programové priority ČR a (3) dostupné finanční prostředky. Pro podporu projektů podaných v rámci výzvy AO6647 byly vyčleněny 4 miliony EUR. Při této úrovni financování není možné zveřejnit další výzvu dříve než v září 2012.

Czech-ESA Task Force vybrala tyto projekty.

Autor: Václav Šimice   |   Sekce: Aktuality   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.