Česky English

Úvodní stránka Aktuality 4. zasedání Czech - ESA Task Force

4. zasedání Czech - ESA Task Force

12.11.2010

4. zasedání Czech - ESA Task Force Dne 12.11.2010 se ve středisku ESTEC (Noordwijk, Nizozemí) konalo 4. zasedání účelové skupiny Czech-ESA Task Force. Na tomto jednání byla připravena 2. výzva k podávání návrhů projektů financovaných v rámci Pobídkového programu pro český průmysl. V rámci této 2. výzvy se očekávají návrhy k těchto oblastech:

  1. letový hardware, s upřednostněním aktivit spojených se základním vybavením družic, senzorů či obecných technologií s potenciálem opětovného využití (rozpočet návrhu nesmí přesáhnout 1 000 000 Euro);
  2. výzkumné a vývojové aktivity vedoucí k produktům (hardware nebo software), službám, ověření technologií, anebo obecným technologiím s potenciálem opětovného využití (rozpočet návrhu nesmí přesáhnout 200 000 Euro);
  3. přípravné aktivity (např. studie, studie proveditelnosti, formulace uživatelských požadavků, průzkumy trhu) podporující českou konkurenceschopnost v programech ESA (povinných a volitelných), kterých se Česká republika účastní (rozpočet návrhu nesmí přesáhnout 100 000 Euro).

Předpokládá se, že výzva bude zveřejněna v první polovině prosince 2010 v systému EMITS, který ESA používá pro zveřejňování svých výzev k podávání návrhů projektů. Dále se předpokládá, že výzva bude otevřena do druhé poloviny února 2011, technické hodnocení skončí v dubnu 2011 a do konce května 2011 bude rozhodnuto o financování projektů. První smlouvy by tak mohly být uzavřeny v červenci 2011.

Autor: Václav Šimice   |   Sekce: Aktuality   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.