Česky English

Úvodní stránka Vzdělávání v oblasti vesmírné problematiky International Space University

International Space University

 

International Space University (ISU) je mezinárodní vzdělávací instituce se sídlem ve francouzském Strasbourgu, nabízející rozšíření perspektiv v kosmickém sektoru. Paleta studijních programů je navržena pro ty, kteří si chtějí prohloubit znalosti a dovednosti v oblasti managementu kosmických projektů, mezinárodní spolupráce, práva, ekonomických aspektů kosmických aktivit, ale i vědy a technologie.

Úzká spolupráce s agenturami NASA, ESA, JAXA nebo průmyslovými koncerny typu EADS Astrium a OHB, dělá z ISU ideální místo, kde navázat kontakty na těch nejdůležitějších místech a zároveň získat hluboký vhled do současného dění v kosmickém sektoru. Hostující lektoři pocházejí z těch nejvyšších kruhů těchto institucí a účastníci studijních programů mají možnost snadno získat stáže pod jejich vedením.

Motto International Space University je poskytovat interdisciplinární, mezinárodní a multikulturní vzdělání. Vzdělávací programy proto přivádějí dohromady studenty z celého světa, s rozličným vzděláním a předchozími zkušenostmi a vedou je k tomu, jak se naučit jednat a pracovat na mezinárodní úrovni v multikulturním prostředí.

Co ISU nabízí českým studentům?

Díky členství v Evropské kosmické agentuře mají čeští zájemci o studium možnost ucházet se o částečná i plná stipendia pokrývající náklady na školné.

Česká republika, coby země procházející procesem plné integrace do ESA, může ze spolupráce s International Space University výrazně těžit. Utvářející se český kosmický průmysl má právě tady možnost získat specifické know how, které pomůže k zvýšení konkurenceschopnosti českých firem při soutěžení o mezinárodní kosmické zakázky.

Součástí programu jsou týmové projekty zaměřené na zpracování obchodních nabídek v kosmickém sektoru, kreativních návrhů a inovativní řešení specifických otázek kosmických aplikací.

Studijní programy

Master in Space Studies (MSS) je program určený pro studenty hledající konkurenční výhody, které jim pomohou získat kariéru v lukrativní oblasti kosmických aktivit. Studium zahrnuje všechny disciplíny relevantní pro výzkum a využití možností, které kosmický prostor přináší (více informací zde).

Executive MBA je program specificky navržený pro zájemce z řad zkušených profesionálů, kteří potřebují získat detailní vhled do obchodní administrativy a manažerských aspektů ve specifickém kontextu kosmických aktivit. Program je rozdělen do šesti čtrnáctidenních bloků (více informací zde).

Executive programs jsou programy připravené na míru požadavkům jednotlivých institucí podle specifického zadání. Workshopy a semináře se zaměřují na management mezinárodních kosmických projektů, mezinárodní strategii a spolupráci v kosmickém sektoru, přenos technologií, telemedicínu nebo telekomunikace (více informací zde).

 

Detailní informace najdete na internetové adrese www.isunet.edu.

 

 
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.