Česky English

Úvodní stránka Vzdělávání v oblasti vesmírné problematiky ESA Education Office

ESA Education Office

O ESA Education Office

ESA Education Office je zodpovědná za korporátní vzdělávací program ESA, sdružující mladé lidi z mnoha různých národů.

Primárním cílem ESA Education Office je pomoc mladým Evropanům (ve věku od 6 do 28 let) k získání a udržení zájmu v oblasti vědy a techniky, s dlouhodobou snahou přispět k vytvoření společnosti lidí, jejichž vědomosti jsou založeny na znalostech a zkušenostech, k zajištění budoucí existence kvalifikované pracovní síly pro ESA, která zaručí Evropě kontinuální vedoucí pozici v oblasti kosmických aktivit.

Tyto cíle jsou realizovány prostřednictvím pořádání širokého portfolia aktivit pro věkově specifické skupiny. Zároveň je kladen důraz na zachování vysoké úrovně informovanosti vzdělávané komunity a poskytování vhodných materiálů, které napomáhají učitelům a studentům s výukovým procesem.

V současnosti je ESA Education Office zodpovědná za řadu aktivit, které mohou být obečně rozděleny do následujících kategorií:

  • Hands-on projekty

Tyto projekty zahrnují plnou účast studentů ve všech aspektech programů pro návrh a vývoj malých satelitů a souvisejících experimentů (vypouštěné pomocí balónů, sondážních raket, parabolických letů či pomocí CubeSats).

 

  • Podpora pro učitele

V posledních letech ESA podporuje tzv. ESERO projekt, který předpokládá zřízení center na různých místech Evropy, v nichž pracují odborníky z oblasti vzdělávání. Tyto centra jsou následně začleňována do národních vzdělávacích systémů a příslušných sítí. Široká paleta vzdělávacích materiálů byla vyvinuta také s ohledem na různé věkové kategorie studentů.

 

  • Aktivity v oblasti mezinárodní spolupráce

Pod záštitou Mezinárodní vesmírné školské rady (ISEB) podporuje ESA mezinárodní aktivity, jako je například projekt celosvětové vzdělávací sítě pro družicové operace (GENSO). Zároveň podporuje účast studentů v mezinárodních aktivitách (např. v akademii NASA).

  • Studium a stáže pro studenty a absolventy

ESA Education Office podporuje účast studentů na konferencích a seminářích, včetně výročních zasedáních COSPAR a Mezinárodního astronautického kongresu.

 

  • Iniciativa v oblasti osvěty

Vzdělávací a informační činnosti ESA Education Office tvoří most mezi projekty ESA, studenty a učiteli. Tyto činnosti zahrnují web ESA Education a web ESA Kids, kde je možno najít informace o mladých studentech účastnících ve vesměs všech aktivit ESA.

 

V případě zájmu kontaktovat ESA Education Office, zašlete prosím e-mail na adresu: education@esa.int. V případě otázek kontaktujte MD (vaclav.nesladek@mdcr.cz).

 

Stránky ESA Education zde.
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.