Česky English

Úvodní stránka Vybrané aktuality pro průmyslové a akademické subjekty Výzva k předložení návrhů na zřízení platformy ESA Technology Transfer Broker

Výzva k předložení návrhů na zřízení platformy ESA Technology Transfer Broker

7.7.2014

Výzva k předložení návrhů na zřízení platformy ESA Technology Transfer Broker

Vzhledem k současnému dynamickému vývoji v oblasti podpory nových firem, nových technologií a jejich transferu v rámci aktivit ESA je v zájmu ČR využít možnosti vstoupit do sítě zprostředkovatelů transferu technologií (TTN) co nejdříve. Hlavním cílem zapojení ČR do TTN je posílit konkurenceschopnost českého průmyslu, podpořit a usnadnit přenos kosmických technologií do oblastí mimo kosmických aktivit a naopak. České subjekty disponující právy duševního vlastnictví k určité technologii tak získají větší možnost nabízet své know-how v členských státech ESA.

Ministerstvo dopravy České republiky v souladu se stanovenými postupy, které odsouhlasila Koordinační rada ministra dopravy pro kosmické aktivity (KR-KA) na svém 15. zasedání, vyzývá subjekty k předkládání komplexních návrhů na zřízení platformy „ESA Technology Transfer Broker“ pro ČR. Podané návrhy budou diskutovány a vyhodnoceny hodnotící komisí, složenou z členů KR-KA a zástupců ESA. Stanovisko KR-KA bude zveřejněno na tomto informačním portálu (http://www.czechspaceportal.cz) a následně budou vyrozuměni všichni předkladatelé návrhů.

Předložené návrhy se očekávají v písemné formě v anglickém jazyce s doručením na adresu Ministerstva dopravy do 15. září 2014. Zapojení ČR do sítě zprostředkovatelů transferu technologií je naplánováno na začátek 3. fáze činnosti ESA Technology Transfer brokerů, která začne dne 1. února 2015 v délce trvání 14 měsíců. V příloze jsou uvedeny podrobnosti výzvy, náplň předpokládané činnosti technologického brokera ESA v ČR je uvedena v dokumentu Statement of Work, který bude v případě zájmu zaslán elektronicky.

V případě dotazů k problematice ESA Technology Transfer Broker se obraťte na
p. Milana Kaděru (email: milan.kadera@mdcr.cz).

Podrobnosti výzvy naleznete zde. Rozdělovník naleznete zde.

Autor: Václav Nesládek   |   Sekce: Aktuality | Vybrané aktuality pro průmyslové a akademické subjekty   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.