Česky English

Úvodní stránka EMITS - veřejné tendry ESA EMITS - vybrané zakázky

EMITS - vybrané zakázky

  

Výběrové řízení ESA

Evropská kosmická agentura (ESA) uveřejnila výběrové řízení na zpracovatelské a archivační centrum (Processing and Archiving Center - PAC) pro mise družic Sentinel, které budou v následujících letech tvořit významnou kapacitu evropského programu pozorování Země GMES (Globální monitoring životního prostředí a bezpečnosti).

Vstupem do EU a ESA se ČR otevřely možnosti zapojit se do prestižních projektů evropského významu jako je Galielo, GMES aj. Dokladem skutečnosti, že i v takových projektech může být ČR úspěšná je získání sídla Evropské agentury pro globální družicový navigační systém, které bude umístěno v Praze.  

Evropská kosmická agentura uveřejnila na svém informačním portálu veřejných zakázek EMITS výběrové řízení na vybudování PAC pro mise Sentinel.
http://emits.esa.int/emits/owa/emits_online.showao?typ1=4956&user=Anonymous

Jedním z klíčových požadavků tendru je zajištění prostor o výměře přibližně 100m2, v nichž by mohlo být PAC umístěno. Aktuální stav daných prostor není rozhodujícím faktorem, protože jejich úprava do požadovaného stavu je předmětem tendru. S ohledem skutečnost, že v dokumentaci je uvedena jen spodní hranice ceny tendru, se předpokládá soutěž jednotlivých nabídek i v ceně realizace. Proto je vhodné, aby v místě budoucího PAC byla již alespoň část požadované základní infrastruktury.

Vybudování centra je plně hrazeno EU prostřednictvím ESA. Následný provoz centra bude rovněž financován z prostředků EU.

V případě Vašeho zájmu o účast v tendru Vám můžeme poskytnout kontakty na další zájemce o účast v projektu. Vyjádření zájmu o účast Vás nezavazuje k účasti samotné. Rozhodnutí, zda se tendru účastnit, případně s jakými partnery, závisí pouze na Vašem rozhodnutí a jednáních s možnými partnery.

Uzávěrka pro zaslání nabídky do ESA je dne 28. července 2011.

Pro bližší informace kontaktujte Ing. Ondřeje Švába na e-mailové adrese
ondrej.svab@mdcr.cz.
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.