Česky English

Úvodní stránka Vesmír pro nejmladší generaci Výstava „Gateway to Space“ – doplňkové materiály pro žáky a studenty

Výstava „Gateway to Space“ – doplňkové materiály pro žáky a studenty

7.4.2015

Výstava „Gateway to Space“ – doplňkové materiály pro žáky a studenty

Organizátoři výstavy o historii kosmonautiky s názvem „Gateway to Space“, která je od 12. března otevřena veřejnosti v pražských Holešovicích, připravili doplňující studijní materiály k práci se studenty přímo na výstavě.

Připraveny byly pracovní listy, které jednoduchou formou popisující vývoj kosmonautiky v návaznosti na exponáty výstavy, a vědomostní kvíz, který každý student po prostudování pracovního listu a prohlídky vystavených exponátu snadno zodpoví.

Své odpovědi si mohou žáci za pomoci kantora, příp. samostatně, zkontrolovat na konci expozice, kde bude k dispozici list správných odpovědí. Za správné odpovědi dostanou žáci také drobnou cenu – plakát Gateway to Space.

Studijní materiály k výstavě naleznete ke stažení zde (materiály doporučujeme vytisknout před vlastní návštěvou výstavy, pracovní listy a kvízy budou k dispozici i na místě, ale pouze v omezeném množství). Vstupné na výstavu je pro školy podmíněno zvýhodněným tarifem a při účasti 10 a více studentů je vstup pro pedagogický dozor zdarma.

O výstavě Gateway to Space

Výstava se nachází v Křižíkových pavilonech holešovického výstaviště a na více než třech tisících metrech čtvrtečních přibližuje návštěvníkům historii kosmonautiky, pilotovaných kosmických letů a průzkumu vesmíru od samotných počátků až po současnost. Mezi exponáty nalezneme např. makety nosných raket, lunární modul v životní velikosti, originální kusy skafandrů, základní blok orbitální stanice MIR, makety českých družic MIMOSA, MAGION či aktuální VZLUSAT-1 atd. Přítomny jsou také interaktivní prvky expozic, v rámci kterých si návštěvníci mohou vyzkoušet např. simulátor přistání s raketoplánem NASA. Velmi cenným prvkem expozice je také kus horniny přivezené z Měsíce, kterého se každý může prstem dotknout.

Více informací o výstavě naleznete na adrese http://www.gatewaytospace.cz/.

Autor: Václav Nesládek   |   Sekce: Vesmír pro nejmladší generaci | Aktuality | Vzdělávání v oblasti vesmírné problematiky   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril